Geçtiğimiz 7 Mayıs’ta  Roma Havalimanında  çıkan  yangın sonrasında ortaya çıkan  uçuş kısıtlamaları gecikmelere neden oluyor.THY konuyla ilgili bir açıklama yayımladı.

THY’den yapılan açıklama şöyle:

”Roma’daki Leonardo da Vinci-Fiumicino (FCO) Havalimanı, geçen ay çıkan yangının sebep olduğu hasar nedeniyle bir süre daha yüzde 60 kapasitede çalışmaya devam edecek. Bu durum FCO kalkış/varışlı Türk Hava Yolları uçuşlarında da geçici değişikliklere neden olabilir.

Bu güzergahta seyahat edecek yolcularımızın uçuşlarıyla ilgili durum ve konum bilgileri için yerel ofislerimize veya acentelerine başvurmalarını önemle rica ederiz.”

Geçtiğimiz 7 Mayıs’ta sabaha karşı Roma Fiumicino havalimanında henüz neden bilinmeyen büyük bir yangın çıkmıştı.

Avrupa’nın sayılı büyük havalimanlarından gerçek adı “Leonardo Da Vinci” olan Roma havalimanında “Terminal 3”te çıkan yangın nedeniyle seferlerdeki  aksama sürüyor.

“Terminal 3” ‘ün kullanım dışı kalmasıyla birlikte Fiumicino havalimanının uzun bir süre daha tam kapasite kullanılamayacağı belirtiliyor.

Çıkan yangında “Terminal 3” bölümündeki duty free ve diğer ünlü markaların mağazaları tamamiyle yandı. CNNTÜRK Roma muhabiri Reha Erus’un haberine göre, yangının çıkış noktası olarak bir butik mağazanın kısa devre yapan klima aygıtı olduğu tahmin ediliyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.