Türk Hava Yolları’nın (THY) Samsun’daki yetkili satış acentelerinin katıldığı Romanya’nın başkenti Bükreş’teki etkinlikte, iki şehrin tanıtımının yapıldığı toplantı düzenlendi.

Kentteki bir otelde düzenlenen programa, Samsun ve Bükreş’teki turizm acentelerinin yöneticileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Samsun Yavuz Tur Turizm Seyahat Acentesi Koordinatörü Ülgen Yavuz, her iki şehir arasında karşılıklı turizm aktiviteleri gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Ülgen, Türkiye ile Romanya’nın birbirine çok yakın iki ülke olduğunu ve benzer kültürleri bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar gerek ticari gerek turizmde iki ülke arasında istenilen düzeyde gelişme gösterilmemiş. Bu kapsamda THY Samsun Müdürlüğünün katkılarıyla iki ülke arasındaki ilişkileri canlı tutmak ve tanıtımlarını yapma amacıyla çalışma içindeyiz. Romanya, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında iş dünyasına yönelik de önemli çalışmalar yürütülebilecek bir ülke. Aynı şekilde Türkiye de öyle. Sadece Samsun’u değil her iki ülkenin insanlarının birbirlerinin bölgelerini görmelerini arzuluyoruz.”

Bükreş World Synergy Travel Pazarlama Müdürü Razvan Marcu ise Romanya’nın bir tarih ve kültür şehri olduğunu ifade etti.

Marcu, Türkiye ile Romanya arasında turizm ilişkilerinin gelişmesinin büyük önem taşıdığını dile getirerek, “Ovalarımız, dağlarımız, ormanlarımız, tarihi ve kültürel yapımız çok özel ve güzel. Bu güzellikleri tanıtmak istiyoruz. Aynı zamanda Türkiye’nin de tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin insanlarımız tarafından bilinmesini önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Razvan Marcu, özellikle Köstence’de 50 bin Türk insanının yaşadığını belirterek, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin THY’nin katkılarıyla daha da anlamlandırılacağını kaydetti.

(timetürk)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.