AK Parti’den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin’e Türk Hava Yolları (THY) tarafından daha önce uygulanan hukuksuz ve haksız muamelelere bir yenisi daha eklendi.

 

Muhammed Çetin, dün ailesi birlikte THY’nin New York-İstanbul uçağına binmek için geldiği Atatürk Havalimanı’nda daha önce yaptıklarının suç olduğunu kabul eden taahhütnameyi imzalamadığı için uçağa bindirilmedi. Milletvekili Muhammed Çetin’e polisler ve avukat eşliğinde pasaport ve diğer eşyaları geri verilerek uçağa binmesi engellendi. THY, Çetin’in eşinin ve çocuklarının uçmasına ise izin verdi. Çetin, THY’nin tutumunun AK Parti’den istifa etmesi ve Başbakan’ın “bir bardak su bile vermeyin”söylemlerinin tezahürü olduğunu söyledi.

 

İstanbul Bağımsız Milletvekili Muhammed Çetin, yaklaşık 1 yıl önce THY’den bilet aldığını, eşi ve 2 çocuğu ile birlikte Amerika’ya gitmek için geldiği bekleme salonunda görevlilerin getirdiği taahhütnameyi imzalamadığı için uçağa bindirilmediğini söyledi. Bunun üzerine onlardan kendisine şimdiye kadar yaptıkları haksızlıkları kabul eden belge istediğini belirten Muhammed Çetin, “Biz onu vermiyoruz dediler. Ben de bu kâğıdı imzalamayı kabul etmiyorum dedim. Bunun üzerine polisler ve bir avukat geldi, sizi uçağa bindirmiyoruz dediler. Böylece ailemi yalnız göndermek zorunda kaldım. Bunun sebebini biliyorsunuz, AK Parti’den istifa etmem ve Başbakan’ın ‘bir bardak su bile vermeyin’ söyleminin tezahürü. Herkes patronuna yaranmak için böyle şeyler yapıyor. Bize zulmediyorlar, kanunsuz davranıyorlar.” diye konuştu.

 

Muhammed Çetin, daha önce de THY’nin İstanbul-İslamabad seferi yapan TK 710 uçağından indirilmek istenmişti.  Çetin ayrıca THY’nin tarifeli seferiyle İstanbul’dan Chicago’ya gidişi sırasında ise polis eşliğinde uçaktan indirilmişti

(Ulusal Post)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.