2 ayda bir İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanacak dergi ile, acenteler, üretici ve göndericiler olmak üzere iş birliği içerisinde olunan tüm kişi ve kuruluşlarla paylaşılarak ve Turkish Cargo Magazine dergisi ile Turkish Cargo markasının bilinilirliğinin artırılması hedefleniyor.

Derginin tanıtımı için Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında yapılan lansmanda konuşan THY yönetim kurulu Başkanı Hamdi Topçu Turkish Cargo’ya yatırımlar doğrultusunda yeni uçak siparişine hazırlandıklarını açıkladı.

Topçu konuya ilişkin olarak şunları söyledi;

Amacımız bu dergi ile farkınladığımızı ve ilişkilerimizi güçlendirmek. Türk Hava Yolları olarak Turkish Cargo’ya ciddi yatırımlarda bulunuyoruz. Şuanda 9 uçağımızla tam 47 ülkeye kargo hizmeti sağlıyoruz. Amacımız ise bu rakamları daha da yukarı çekerek daha çok noktaya kargo hizmeti sunmak. Bu doğrultuda önümüzdeki dönemde uzun menzilde de kapasite artışına gitmeyi planlamaktayız. Bu konuda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. En kısa zamanda kargo filomuza katmayı planladığımız B747-8 veya B777 tipi uçaklarla daha çok noktaya ulaşma imkanı bulacağız. Bu konuda sipariş hazırlıklarımız devam ediyor henüz B747 veya B777 için karara varmış değiliz ancak kargo uçakları için şuan çalışmalarımız bu modeller üzerinde devam ediyor. Aynı zamanda Atatürk Havalimanı’nda da yeni kargo binamızın yapım çalışmalarında da sona yaklaştık. Bu yeni kargo binamızı da yaklaşık bir ay içinde hizmete açmayı hedefliyoruz. Bu yeni dergimizle beraber de acentalara ve üreticilere Turkish Cargo ve Pazar hakkında yeni gelişmeleri aktarmak, bilgi vermek hedeflerimiz arasıda. Amacımız İstanbul’u yolcu taşımacılığında olduğu gibi kargo taşımacılığında da merkez nokta yapmak bu yüzden de Turkish Cargo’ya yatırımlarımız devam edecektir.”

3. Havalimanının 2017 Ekim ayında açılması durumunda yeni yapılan Kargo binasının da gerek olduğu takdirde yeni havalimanına taşınabileceğini belirten Topçu “Biz şuan Atatürk Havalimanı’nda sağlıklı bir kargo hizmeti sunamıyoruz. Bunda Atatürk Havalimanı’nda yaşanan yoğunluğun payı çok büyük. Ancak biz bu sağlıksız hizmeti yeni havalimanının açılışına kadar beklemek istemiyoruz. Bu yüzden kargo binasının yapımına hemen başladık. Bizim için önemli olan Kargolarımızı güvenli ve sağlıklı bir biçimde taşımak. Yeni havalimanıyla birlikte gerek duyulduğu takdirde oraya taşıyabileceğimiz bir kargo binası inşa ediyoruz” dedi.

(gazetestar)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.