Topçu, Türk Hava Yolları’nın 2014 yılı için 200 milyon dolarlık tanıtım bütçesi ayırdığını ve her kuruşun harcamasında çok titiz davranıldığını söyledi.
Avrupa Turu Final Serisi kapsamında Belek’teki Montgomerie Maxx Royal Sahası’nda düzenlenen Golf Şampiyona sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Hamdi Topçu  şunları söyledi.
GOLF SPONSORULUĞUMUZ DEVAM EDECEK
 “Biz markamızı tanıtma açısından önemli fırsat olarak görüyoruz, desteğimize devam edeceğiz. Çünkü, golf sporu Antalya’da deniz,kum, güneş üçgenindeki turizmden sonra önemli etkinlik. Sezon bitiminde başlayıp turizm sezonunun başlamasına kadar inanılmaz katkı yapacağını yatırımcılar da gördü. Tesisler ve sahalar dünyanın en iyileri.”
YENİ FİLMLER VE SPONSORLUKLAR OLACAK
THY’nin en son birkaç gün önce Dieder Drogba ile çektiği reklam filmini de hatırlatan Hamdi Topçu, önümüzdeki aylarda başka reklam filmlerinin olabileceği sinyalini verdi ancak detay vermedi. Proje halinde reklam filmi ve sponsorluk çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü: “THY şu anda dört kıt’ada yolcu taşıyan Avrupa’nın ikinci, dünyanın 12. büyük hava yolu şirketi. Her yıl büyüyen bir hava yolu şirketi, ayrıca hizmet kalitemizle Avrupa’nın en iyi hizmet veren hava yolu seçiliyoruz. Artık kimseyi taklit etmiyoruz bütün yeniliklerimizi kendimiz geliştirmek zorundayız, hizmet paketini geliştirme noktasında tanıtım ayağı olarak sponsorluğa devam edeceğiz.”
BÜTÇE 200 MİLYON DOLAR
Türk Hava Yolları’nın 2014 yılında marka değerinin yukarı çıkarma adına 200 milyon dolarlık bütçe ayırdığını söyleyen ancak bu bütçenin THY standartlarında olan diğer hava yolu şirketlerinin tanıtım bütçesinin çok altında olduğunu söyleyen Hamdi Topçu,”Düşük bütçeyle iyi işler yapıyoruz, doğru sponsorluk yapıyoruz, dönüşünü görüyoruz. Önümüzdeki haftalarda yeni sponsorluklar da olabilir görüşmelerimiz devam ediyor. Söylediğim gibi THY marka değerini yukarı çekme hizmet parketini tanıtma konularında ciddi para harcıyor bu paraların da doğru yere harcanması konusunda çok titiz davranıyoruz” dedi.(ulaşımonline)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.