Türk Hava Yolları şirketinin Herson Temsilciliği Başkanı Yakup Gül, Herson-İstanbul seferlerine uçak biletleri olan kişiler için Kırım ile Herson bölgesi arasındaki sınırda kontrol işlemlerinin basitleştirilmesi teklifinde bulundu.

kherson1-444x300

Herson Valiliği Basın Servisi’nde yapılan açıklamada, Yakup Gül, 18 Kasım tarihinde Herson Valisi Müsteşarı Ruslan Pançişin ile yaptığı görüşmede, “Böyle kolaylıklar, Kırım’dan daha fazla yolcu olmasını sağlayacak” dedi.

ay

Ayrıca görüşmede Herson-İstanbul seferlerine Ukrayna’nın Kirovograd ve Mikolayev şehirlerinden yolcuların çekilmesine yönelik etkin çalışmaların yapıldığı kaydedildi.

her7

Herson Havalimanı’nın altyapısının geliştirilmesi, özellikle yolcuların Herson’a ulaştırılmasına yönelik konularının da ele alındığı toplantıda, bu amaca ulaşmak için birçok çalışmanın yapılması planlandığı ve bunlardan birinin enformasyon panoları yerleştirmek olduğu belirtildi.

Kherson01

Türk Hava Yolları, 15 Ekim 2014 tarihinden itibaren İstanbul – Herson – İstanbul uçuşlarını gerçekleştirmeye başladı. Seferler Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 gün yapılıyor. Herson-İstanbul seferlerine gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları 2400 grivnadan (150 dolar) başlıyor.

“Herson’a Merhaba” başlıklı haber için;

Herson Uçuşları Başladı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.