Tayvan’da bir sokağa düşen 58 kişiyi taşıyan yolcu uçağı arkasında acılı aileler ve enkaz bıraktı. Uçakta yaşamını yitirenlerin sayısı ise 48’e yükseldi.

TransAsya Havayolları’n ait yolcu uçağı dün 54 yolcu ve 4 mürettebat ile Kaohsiung’dan havalandı. Penghu Adası’na giden yolcu uçağı Magong Havaalanı’na iki başarısız iniş denemesi yaptı. Kötü hava koşulları nedeniyle pisti es geçen yolcu uçağı bir binaya çarparak yere çakıldı.

Yolculardan 10’u kazadan yaralı olarak kurtuldu. Şans eseri hayatta kalan yaralılardan biri, babasını arayarak yardım istedi. Kızını kaza yerinden almaya biden Hong, yaşadıklarını anlattı:

“Kaza yerine yaklaşmadan önümdeki büyük yangını görebiliyordum. Vardığımda yangın biraz hafiflemişti ve yaralılar yolun bir kenarındaydı.Gördüğüm iki yaralıdan biri benim kızımdı. O sırada ilk ambulans da geldi.”

Uçağın düştüğü binaların boş olması ise facianın büyümesine engel oldu. Kaza yerine ulaşan kurtarma birlikleri uçak ve ev enkazları arasında çalışmak zorunda kaldı.

Bu arada uçağın fırtına nedeniyle düşmüş olabileceği belirtilirken, kara kutuların bulunduğu ve incelemenin devam ettiği açıklandı.

BtO47xvCEAAX0bx

BtO13QICEAIwdkw

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.