Geçtiğimiz yılın sonuna doğru şirketin Almanya ve İngiltere ayakları, TUI AG ve TUI Travel’ı birleştiren TUI, sinerjiyi artırmak ve maliyetleri düşürmek adına hava yolu ve otel operasyonlarını da merkezileştirmeye hazırlanıyor.

Alman iş ve turizm dergisi fvw’da yer alan habere göre TUI, beş tane hava yolu şirketini İngiltere merkezli tek bir çatı altında toparlayarak 100 milyon Euro tasarruf etmeyi planlıyor. TUI’nin İngiltere merkezli Thomson’u yönetim ve bakım alanında tek bir merkez haline getirmeyi hedeflediği belirtilen haberde, söz konusu planın 400 – 500 çalışanın işini riske sokacağı belirtildi.

BEŞ HAVA YOLU ŞİRKETİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLANACAK

TUI Airlines Müdürü Henrik Homann; Thomson Airways, TUIfly, TUIfly Nordic, Jetairfly ve Arkefly’ın tek bir merkezden yönetileceğini daha önce açıklamıştı. Böylece TUI, tek çatı altında 140 uçakla operasyon yürütecek.

TUI, CORSAIR’İ SATMAYA ÇALIŞIYOR

Öte yandan TUI’nin Fransa’daki hava yolu şirketi Corsair’i satmaya çalıştığı belirtildi. TUI’nin sahip olduğu diğer hava yolu şirketlerinin aksine, Fransa’dan uzak mesafe operasyonlar yapan Corsair’in bünyesinde 7 tane geniş gövdeli uçak bulunuyor.

OTELLER İÇİN YENİ ŞİRKET

TUI, otellerin tek merkezden yönetilmesi için de harekete geçmiş durumda. Bu amaçla bir şirket kuran TUI, 3 – 5 yıllık bir süre içinde 50 otel hayata geçirmeyi planlıyor. Yeni açılacak oteller için şu anda marka ve mimari çalışmaların yapıldığı kaydedildi. Yeni otellerin “TUI Hotels” ismiyle mi yoksa başka bir isimle mi hayata geçirileceği henüz bilinmiyor ancak 21 olan marka sayısının 8’e düşürüleceği tahmin ediliyor. (Turizm Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.