Sanatın ve Sanatçının dostu Türk Hava Yolları, 52. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin resmi sponsoru oldu.

Türk sinemasının Oskar’ları olarak addedilen ve 1964 yılından bu yana Antalya’da düzenlenen “Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali”, Türkiye’nin en eski ve en önemli sinema organizasyonu olarak biliniyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından her yılın sonbahar mevsiminde gerçekleştirilen festivalde Venüs heykeli yani Altın Portakal Heykelciği, tüm adayların hayalini süslerken toplamda üç ana dalda veriliyor. Ulusal ve Uluslararası Yarışma´nın yanı sıra, Ulusal Belgesel Film Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması’nın da yer aldığı festivalde ayrıca, başta Asya ve Avrupa sineması olmak üzere, dünya sinemasının önemli ve saygın isimlerinin filmleri de sinemaseverlerle buluşturuluyor.

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu olarak, ülkenin küresel platformdaki tanıtımına birçok farklı alanda katkı sağlamayı kendisine misyon edinen Türk Hava Yolları, çeşitli kültür-sanat etkinliklerine sponsorluk çerçevesinde destek vermekte. Avrupa ve Asya’nın en köklü ve uzun soluklu film festivallerinden biri olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne bu anlamda ayrı bir değer atfeden milli taşıyıcı, 29 Kasım – 6 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenecek festivalin, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ana sponsoru oldu.

Sponsorluk kapsamında festivale katılacak, uluslararası üne sahip oyuncu ve yönetmenlerin Türk Hava Yolları’nın  konuğu olarak ücretsiz ulaşımlarının sağlanması; yerli oyuncu, yönetmen, yapımcı, sektör lideri ve basının önemli isimlerinin festival katılımlarını rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri adına, açılış günü olan 29 Kasım 2015 tarihinde bir adet ve kapanış ertesi olan 7 Aralık 2015 tarihinde bir adet olmak üzere ücretsiz charter uçuş sağlanması ve en iyi film kategorisinde birinciliği göğüsleyecek prodüksiyona 1 milyon mil ödül takdimi, festival resmi sponsoru Türk Hava Yolları’nın sunacağı çok sayıda önemli imkândan sadece birkaçı olarak ön plana çıkıyor.

Sanatın ve sanatçının daima yanında yer alan Türk Hava Yolları, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin tüm kategorilerinde rekabet edecek adaylara başarılar diler.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.