Türk Hava Yolları, kamuyu aydınlatma platformuna yaptığı açıklama ile iki yeni uçuş noktasını duyurdu.

Türk Hava Yolları, KAP’a yaptığı açıklamada “Ortaklığımız Yönetim Kurulu’nca, uçak müsaitliğine bağlı olarak Ukrayna’nın Kherson ve İtalya’nın Bari şehirlerine tarifeli yolcu seferleri başlatılmasına karar verilmiştir.” dedi. Bu açıklama ile özellikle Ukrayna krizi sonrası alternatif uçuş noktası yaşayan, Ukrayna’daki Türkleri ferahlatan bir karar olmuş oldu.

Türk Ukrayna İşadamları derneği, Herson uçuşları kararı üzerine bir açıklama yayımladı.Açıklama şöyle :

”THY bugüne kadar uçtuğu 200’den fazla şehrin ekonomisine, turizmine, sosyal hayatına canlılık getirmiş ve katkıta bulunmuştur. Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine çok kısa sürede büyük katkıda bulunacağını düşündüğüm direkt Kherson seferi, Kherson, Nikolaev, Kırım, Zaporoje, Melitopol’da yaşayanların dünyaya açılmasını daha da kolaylaştırırken bu şehirlerde yaşayan biz Türk vatandaşlarınca da büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır.

Bu bölgede yaşayan Türk vatandaşları olarak THY’na ve seferlerin başlatılmasında büyük çaba gösteren THY Odessa Müdürü sayın Ayhan Kocaman’a çok teşekkür ediyoruz.Büyük bir heyecan ile ilk seferi bekliyoruz. ”

 

Bağımsız Havacılar’dan güncelleme :

İstanbul- Herson-İstanbul seferleri , Çarşamba-Cuma-Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 gün icra edilecek.

İlk uçuş 15 Ekim Çarşamba günü yapılıyor.İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 12.35’de kalkan A319/ A320/A321  tipi uçakların Herson’dan dönüş saati 15.15… (.avianews.com)

 

İilgili Haberler;

KIRIM’da tecrit politikası! Uçuş yok eziyet var

kırım2

 

Herson uçuşları 2015 yılına kaldı…!

herson

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.