Bayrak taşıyıcı havayolu şirketine ait günlük operasyonun sahneleneceği yapım önümüzdeki sonbaharda Nat Geo People ve National Geographic Channel kanallarında yayına girecek.

 

National Geographic Channel Türkiye ve günlük operasyonunun bir prodüksiyon ekibi tarafından görüntülenmesine ilk kez izin veren Türk Hava Yolları, izleyiciyi farklı bir yapımla buluşturuyor. Proje, Türk Hava Yolları’nın transfer merkezinde gerçekleşen yoğun operasyonu gözler önüne sererken National Geographic Channel (NGC) ve Türk Hava Yolları gibi alanlarında etkin iki prestijli şirketi bir araya getiriyor.

 

Çalışmalarına yakın zamanda başlanacak olan yapım dünyada en fazla ülkeye uçuş sağlayan ve “Skytrax Yolcu Tercih Sıralaması”na göre son üç yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi ilân edilen Türk Hava Yolları’nın günlük operasyonunun perde arkasını mercek altına alacak.

 

Program, önümüzdeki sonbahar aylarında National Geographic Channel ve Nat Geo People’da izleyici ile buluşacak. Ekim 2014’te, tüm dünyadan gerçek insan hikâyeleri üzerine odaklanan Nat Geo People kanalında yayınlanacak program, Kasım 2014’te ise National Geographic Channel’da ekrana gelecek.

Program, her gün yüzlerce uçağı güvenli bir şekilde havalandırmak ve dünyanın her yerine milyonlarca yolcuyu taşımak için ortaya konulan özverili çalışmayı gözler önüne serecek.

 

İzleyiciler, gerek havada gerekse pistte birçok yolcuya hizmet vermenin getirdiği oldukça çetrefilli bir trafiğe tanıklık ederken check-in kontuarından varışlara, kabin görevlilerinden vardiya ekibine, pist görevlilerinden kayıp bagaj yetkililerine kadar Türkiye’nin en büyük havayolu şirketinin günlük operasyonunu 360°’lik bir bakış açısı ile değerlendirebilecek.

 

Program, sistemin sorunsuz işlemesini sağlayan Türk Hava Yolları çalışanlarının, karşılaştıkları zorluklarla takım hâlinde ve en iyi şekilde nasıl başa çıktıklarının perde arkasını gözler önüne serecek. Havaalanlarına akın eden binlerce yolcu, peronlara gönderilen tonlarca valiz, piste giren yüzlerce uçak; dünya üzerindeki en heyecan verici, en zorlu ve en karmaşık işlerden biri kesinlikle.

 

Program, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda geçen bir hafta sonunu konu alacak. İzleyiciler tüm olan bitenin Nat Geo kameraları önünde gerçek zamanlı olarak yaşandığı programda karakterlerin olağan dışı hayatlarına da yakından tanık olma şansına sahip olacak. Dışarıdan bakıldığında tıkır tıkır ve sakin yürüdüğü düşünülen işleyiş ile ilgili merak edilen tüm sorular bu yapım ile yanıt bulacak.  Ve belgesel sonrası esas işleyişe vakıf olan tüm izleyiciler, uçma fiilini eskisi gibi değerlendiremeyecek.

 

 

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.