THY’nin önceki gün saat 18.20’de Los Angeles-İstanbul seferini yapması gereken TK 0010 sefer sayılı uçağı aradan 30 saat geçmesine rağmen seferini yapamadı. Alanda bekleyen yolcular ikinci kez otele götürülürken, seferin ne zaman yapılacağı ise belirsizliğini koruyor.

THY’nin Los Angeles-İstanbul seferinde yaşanan teknik bir aksaklık çok büyük bir rötara neden oldu. Yaklaşık 400 kişinin olduğu uçak iki ayrı kez rötar yaparken, halen kalkışı gerçekleştiremedi. THY yetkilileri yolculardan yarısını farklı havayolları ile gönderirken, 200 kişilik bir yolcu grubu ise beklemeye devam ediyor.

ELEKTRONİK PARÇA ARIZASI

Uçaktaki yolculardan Bülent Nevres, yaşananları hurriyet.com.tr’ye şöyle anlattı:

26303354

“Uçağımızın 9 Ekim akşamı saat 18.20’de kalkması gerekiyordu. Ancak teknik nedenlerden dolayı gecikeceği açıklandı. Saatlerce beklememize rağmen bize hiçbir açıklama yapılmadı ve sadece teknik sorunu düzeltmeye çalıştıklarını söylediler.
Elektronik bir parça arızalıymış. Sonra bu parçayı bulamayınca burada bizi bir otele gönderdiler. Ama otel çok kötüydü. Odalar kokuyor ve çok pisti. Sonrasında ‘biz sizi arayacagiz’ dediler ve 10 ekim saat 12.00 gibi arayıp saat 17.30’da havaalanına gidiyoruz dediler. Türkiye’den parça gelmiş, onu denediler. Oldu deyip kapıya getirdiler ancak sonra yine gecikme başladı. Öğrendiğimize göre kaptan ‘uçmam’ demiş. Öyle olunca uçuşu tekrar iptal ettiler ama artık insanlar isyan etti ve kargaşa çıktı. Bu kez de polis devreye girdi.”

26303347

THY yetkilileri yolcuları otele götürdü

“BAVULLARIMIZI DA VERMİYORLAR”

İkinci rötarın ardından THY’nin kendilerini yine bir otele götüreceğini anlatan Nevres, “Şu anda burada gece saat 00.30 ve biz tekrar otele gitmek için bekliyoruz. Şimdiden 30 saat rötar yaptık. Üstelik bavullarımızı da vermiyorlar, aynı kıyafetlerle gidip geliyoruz. Kimse de doğru dürüst bir açıklama yapmıyor. Türkiye’ye ne zaman ve nasıl döneceğimiz belli değil” dedi.

26303344

26303345 26303346

(Hürriyet)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.