Türk Hava Yolları olmayan yolcu koltuğuna bilet kesti, ayakta kalan vatandaş THY yönetimine isyan etti.

Türk Hava Yolları, olmayan yolcu koltuğuna bilet kesti. Uçağa bindiğinde kesilen biletteki koltuk numarasının olmaması nedeni ile ayakta kalan vatandaş THY yönetimine isyan etti.

İşte fıkra gibi bilet olayının hikayesi; Vatandaş Ömer U. (28) 12 Ekim Pazar günü THY’nin TK 2247 sefer sayılı ve saat 12:10′da havalanan uçağı ile Şanlıurfa’dan İstanbul’a gitmek için rezervasyon yaptırdı.
Kalkışa bir saat kala GAP Havalimanı’na giderek THY’nin check-in masasına giderek işlem yaptırdı. Biletini aldı, bagajını teslim etti, kontrol noktalarından geçerek uçağa bindi.

Fakat uçağa girdiğinde neye uğradığını şaşırmıştı. Çünkü elindeki bilette yazan koltuk numarası uçakta mevcut değildi. Ömer U’nun bilet numarası 33-A idi. Oysa uçakta 32. sıraya kadar koltuk vardı. 33. sıra yoktu. Şoke olan Ömer U. “Bu tam bir rezalet! Koskoca THY’nin nasıl yönetildiğini, kimlerin eline kaldığı görülüyor. Oldu olacak dolmuşlardaki gibi arkayı da beşleseydik. Sanki Aziz Nesin hikayesi gibi” dedi.

Kabin ekibi ayakta kalan yolcuyu boş olan koltuklardan birine oturttu.

bilet-orta

HAVACILIK KURALLARINA AYKIRI

Halbuki bu uygulama da havacılık kurallarına aykırı. Yolcuların biletlerinde ismi ile birlikte yazılı olan koltuktan başka bir yere oturması yasak. Bu arada yanlış bilet uygulamasının ilk olmadığı, birçok vatandaşın THY tarafından aynı şekilde mağdur edildiği öğrenildi.

(Gökmen Ulu/ Sözcü)

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.