Atatürk Havalimanı’nın iniş kalkış sayısında rekor kırmasından çok mutlu olduğunu belirten Aycı, ülkeden gazeteciye 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini anlatıp, ‘maliyeti 40 milyon $’ı geçti’ diye konuştu.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türkiye ve İstanbul’un güvenilir bir tatil destinasyonu olduğunu belirterek, “Atatürk Havalimanı’nda 4 Eylül’de bin 454 iniş-kalkışla yeni bir rekora imza atıldı. Bu anlamıyla THY’yi yolcularımızın tercih etmesinden ve yine aynı şekilde Atatürk Havalimanı’mızda rekor kırılmasından dolayı çok mutluyum” dedi.

Aycı, THY’nin Yeşilköy’deki Genel Müdürlük binasında, ülkeden birçok yabancı gazeteci, televizyoncu, kanaat önderi ile sosyal medya yazarına Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin anlatıldığı toplantıda konuştu. FETÖ’nün geçmişte “Sızıntı” isimli bir dergi çıkardığını anımsatan Aycı, “Sızıntı dergisi, yani ‘leak’. Wikileaks var ya hani, ‘leak’ Sızıntı dergisi. Son 5-6 yılda o derginin ismini değiştirdiler. Derginin ismini artık ‘Aksiyon’ koydular. ‘Action’, yani ‘Artık sızdık, artık kurumlara sızdık, yönetime sızdık, ekonomiye sızdık. Topluma sızdık, uluslararası ilişkiye sızdık, diplomasiye sızdık, başka ülkelere sızdık. Şimdi ne zamanı? Aksiyon zamanı.’ Artık ele geçirme zamanı. Yönetme zamanı, devralma zamanı. Çok da büyük ekonomik güçleri de ellerinde var. O hale geldiler” ifadelerini kullandı.

MALİYETİ 40 MİLYON 

Aycı, ‘Havalimanı saldırısı ve 15 Temmu’da yolcularımızı mağdur etmedik. Yaptığımız değişimlerin  maliyeti 40 milyon doları geçti” dedi.

Uçakta özel dağıtım 

Aycı, THY yöneticilerinin toplantı için ciddi çalışmalar yaptığına dikkati çekerek, uçak içi yayını Skylife dergisinde milli irade dosyası yaptıklarını anımsattı. Dergideki dosyada yaşanılanları anlattıklarını belirten Aycı, darbe girişimine ilişkin Birleşmiş Milletler yöneticileri, bazı ülke liderleri, siyasilerin ve havacılık sektöründeki paydaşların düşüncelerine burada yer verildiğini ifade etti.

Aycı, Anadolu Ajansı’nın hazırladığı “Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” isimli kitabını da aynı şekilde uçaklarda dağıttıklarını kaydetti.

Anında tepki verdi

Aycı, darbe girişimi sonrası Türkiye’nin milli bayrak taşıyıcısı olarak hemen harekete geçtiklerini anlattı. Türkiye’nin tanıtımı, gerçekte ne olduğu, ne yaşandığı ve şu anda yaşanan şeyin tam olarak ne olduğunun iyi algılanması ve anlaşılması için çalışmalara başladıklarını söyledi.

THY GÜÇLÜ MARKA

Aycı, FETÖ üyelerinin kendilerini gizlemeyi, kılık değiştirmeyi ve kendini yumuşak sunmayı çok iyi bildiğini anlattı. “Bugün sizlerin eğitim sisteminde de bulunan bu okullara dikkat etmenizi öneririz” diyen Aycı, Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısı ile darbe girişimi sırasında da her zaman olduğu gibi THY markasının arkasında durduklarını kaydetti.

(AKŞAM)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.