THY’nin CIP lounge’larındaki WIFI şifresini ‘investinTurkey’ yani ‘Türkiye’ye yatırım yap’ şeklinde değiştirmesi büyük ilgi gördü.

THY Yönetim Kurulu Başkanı olan İlker Aycı, “Türkiye’ye yatırım çekme çalışmalarına desteğimiz artacak. Bir sonraki adımda da uçak giydirmeyi planlıyoruz” dedi.

TÜRK Hava Yolları’ndan (THY) Türkiye’nin yabancı yatırım çekme çalışmalarına büyük destek… Bir süredir business ve first class yolcuların ağırlandığı CIP bekleme salonlarında WiFi şifresi olarak dikkat çeken ‘investinTurkey’ yani ‘Türkiye’ye yatırım yap’ sloganı, önümüzdeki dönemde THY’nin uçaklarını da süslemeye hazırlanıyor. Haberi Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın eski başkanı, şimdilerde ise THY Yönetim Kurulu Başkanı olan İlker Aycı’dan aldık.

İşbirliği artacak

Her ne kadar Yatırım Ajansı’nda başkanlığı bırakmış olsa da ‘yatırım çekme’ misyonunu hâlâ koruyan Aycı, THY’ye atandığı nisan ayı sonrası hemen başlattığı WiFi şifresi jestini şimdilerde daha da ileri taşımaya hazırlanıyor. Aycı, bu konudaki desteğini Milano’da düzenlenen WAIPA Genel Kurulu’nda Türkiye’nin yanında olarak da göstermiş oldu. THY olarak Türkiye’nin yabancı yatırım çekme çalışmalarına destek vereceklerini ve bu konuda çeşitli işbirliklerine gidebileceklerini belirten Aycı, WiFi şifresi projesinin ilgi gördüğünü, bir sonraki adımda ise uçak giydirmeyi planladıklarını söyledi. Türkiye’ye olan güven ve istikrar sürdükçe yabancı yatırımların da devam etmesini beklediklerini vurgulayan Aycı, “Güçlü istikrar yatırım kararlarını hızlandırır” dedi.

Yolcunun aklına girdi

CIP bekleme salonlarındaki yabancı turist ağırlığını göz önüne aldığımızda, WiFi şifresiyle bile yatırımcı çekilebileceği, en azından bu farkındalığın yaratılabileceği noktasında, uygulama son derece başarılı bir girişim olarak dikkat çekiyor. Çünkü THY’nin lounge’ları ‘Dünyanın en iyi 10 özel yolcu salonu’ arasında yer alıyor. Sadece İstanbul dış hatlardaki CIP salonu günde 2 bin yolcuyu ağırlıyor. Ve bu kişilerin hemen hemen tamamının salona girer girmez sordukları ilk sorulardan biri de WiFi şifresi… (Nuriye Doğu/ Akşam)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.