Turkish Airlines, Nürnberg fuarında 2015 yılı 1 Ocak tarihinde “Preferred Carrier” – tercih edilen hava yolu partneri – olacak.

Nürnberg fuarının CEO’ları, Dr. Roland Fleck ve Peter Ottmann için bu sözleşmenin yapılması Nürnberg fuar alanına ulaşımı geliştirmek için önemli bir temel taşı olarak değerlendirdi: “Türk Hava Yolları, global hava taşımacılığında gerçek bir odak noktasıdır. Şu anda gerçekleştirilmiş olan ortaklık önemli bir adımdır ve Nürnberg fuar alanı için İstanbul’dan dünya çapına erişebilirlik adına daha iyi bir bağlantı anlamına gelir.” Dr. Osman Nurı Hasırcı, Türk Hava Yolları Nordbayern genel müdürü: “Özellikle müşteriler için Türk Hava Yolları dünya çapında cazip uçuş fırsatları sunuyor. Bugünkü sözleşme ile Nürnberg, önemli hedeflere, örneğin Asya’ya daha fazla ilerleyecektir.”

Türk Hava Yolları, Nürnberg fuarında “Preferred Carrier” olacak: Her iki kooperasyon ortakları stratejik işbirliği olacağından mutluluk duyuyor. Zira Nürnberg için uluslararası fuar konukları tamamıyla etkili bir faktördür: Çok sayıda uluslararası ticaret fuarı dinamik büyümeyi sağlar ve yılda 1,4 milyona kadar ziyaretçiye ulaşan Nürnberg fuarının ilgili etkinliklerine büyük ölçüde değer kazandırır. Tamamen uyan fuar düzenlemelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası müşteriler her şeyden önce olası en iyi ve karmaşık olmayan ulaşımı takdir ediyor. Özellikle geleceğin Nürnberg Albrecht-Dürer hava alanına burada etkili bir rol düşmektedir. Ayrıca Nürnberg fuarının beş bağlı şirketinden yalnız ikisinin Asya’da bulunması önemli stratejik bir bakış açısıdır. Bu arka plan ile Türk Hava Yolları ve Nürnberg fuarı, Nürnberg’i daha fazla “İstanbul Atatürk Havalimanı” merkezine bağlayan stratejik bir ortaklığa imza atılmış oldu.

Dünya çapında var olma sayesinde sinerjiler

Türk havayolu şirketinin teklifi, Nürnberg fuarının global varlığına mükemmel derecede uyum sağlıyor: Bu fırsat ile Türk Hava Yolları’nın dünya çapında 108 devlette 263 noktaya sağladığı ulaşım imkanı Nürnberg fuarı için de geçerli olacak. Almanya’da Türk Hava Yolları  diğerlerinin yanı sıra Nürnberg’den Türkiye’ye günde üç defaya varan uçuşlar gerçekleştiriyor ve İstanbul merkezi üzerinden yakın ve orta doğuya, Afrika’ya ve Asya’ya aynı zamanda Amerika’ya mükemmel bağlantılar sunuyor. Türk Hava Yolları aynı zamanda Star Alliance üyesi olarak bağlantılı uçuşlar konusunda da ek fırsatlar sunuyor. Temmuz 2014’de Turkish Airlines, “Skytrax World Airline Awards” – havayolu sektörünün Oscar’ıyla– bundan evvel üç yıl içerisinde olduğu gibi “Best Airline in Europe” ile ödüllendirildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.