Türk Hava Yolları, Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (USPP) ile işbirliği anlaşması imzaladı.

3 Aralık’ta imzalanan anlaşma, tarafların karşılıklı desteğini ve ticarette dünya standartlarının yayılmasını öngörüyor.

USPP Genel Başkanı Anatoly Kinah, Ukrayna’nın Avrupa ve dünya ekonomik sistemine entegre olduğunu ve gelecekte ülkenin daha açık olacağını belirtti.

Kinah, THY’nın dünyanın en büyük havayollarından biri ve Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olduğunu belirterek özellikle THY’nin Ukrayna’daki büyüme stratejisini takdirle karşıladıklarını bu kapsamda THY ile işbirliği yapmaktan çok memnuniyet duyduklarını söyledi.

THY Kiev Müdürü Hakan Yılmaz, imzalanan anlaşmanın, iki tarafa da işbirliği perpektifini açacağını belirtti.

KİE

Günümüzde THY’nin çok farklı alanlarda geliştiğini anlatan Yılmaz, USPP’nin Ukrayna’daki en büyük ve köklü işadamları derneği olduğunu, bünyesinde çok güçlü şirketleri barındırdığını belirterek, USPP ile yapılan işbirliği çerçevesinde USPP üyesi şirketlerle kurumsal anlaşmalar imzalamak suretiyle anlaşmalı şirketlerin THY ile yapacakları uçuşlarda bu şirketlere çeşitli avantajlar sağlayacaklarını vurguladı ve USPP ile yapılan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti iletti.

Yılmaz ayrıca, THY’nin Ukrayna’da 1993 yılından beri çalıştığını ve bu sene Herson’a yeni seferleri başlattığını hatırlattı.

(QHA/ Kırım Haber Ajansı)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.