EN iyi havalimanları sıralamasında Dünya’da ilk 10’da yokuz.

The Guide to Sleeping in Airports sitesi tarafından düzenlenen ‘2014’ün en iyi havalimanı’ anketinin sonuçlarına göre Singapur Changi Uluslararası Havalimanı(SIN) 2014’ün en iyi havalimanı seçildi.Seçilme kriterinde en önemli unsur olarak, tematik bahçeler, kültürel faaliyetler, dünya standartlarında alışveriş hacmi, kaplıcalar, yüzme havuzu, spor salonu, salon, 4 katlı , sinema, TV salonu ve ücretsiz Singapur şehir turu gösterildi. Ayrıca  ücretsiz Wi-Fi ve 800 adet mobil şarj noktalarının olması da ayrı bir puan olarak değerlendirildi.2’inci sırayı Seul Incheon Uluslararası Havalimanı(ICN) alırken, 3’üncü sırada Helsinki Uluslararası Havalimanı(HEL) bulunuyor.

AVRUPA’da da ilk 10 sırada yokuz

Sitenin  düzenlediğ anket sonuçlarına göre Schiphol Uluslararası Havalimanı (AMS) şu an geniş kapsamlı bir inşaat tadilatına girmesine rağmen yine de birinci sırada yer aldı. Sınırsız ve ücretsiz erişim( Wi-Fi, ) dinlenme bölgeleri, uyku bölümleri, kumarhane, kütüphane ve şehrin ünlü Rijks Müzes2nden bir bölüm bulunması  en ömenli kriter olarak görüldü. uzantısını içerir.Helsinki Uluslararası Havalimanı(HEL) 2’inci,Münih Uluslararası Havalimanı (DUS) ,3’üncü sırada yer aldı.

EN kötü havalimanları

The Guide to Sleeping in Airports sitesindeki ‘2014’ün en kötü havalimanı’ anket sonuçlarına göre Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Benazir Butto Uluslararası Havalimanı 2014 yılının en kötüsü seçildi.Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı(JED)  ve Katmandu Tribhuvan Uluslararası Havalimanı (KTM) 2 ve 3’üncü sırayı paylaştı.

EN kötü havalimanı sıralamasında Türkiye’den herhangi bir havalimanı yok.

Ankette havalimanları konfor,  elektronik erişim, temizlik ve hizmet seviyesi gibi dört ayrı kritere göre değerlendirildi.

.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.