Trafik yoğunluğuna rağmen gecikmelerde azalma yaşandığına dikkati çeken Elvan, “Atatürk Havalimanı’nda iniş trafiğinde gecikme 2012′de 2,2 dakika iken, bu rakam 2013′te 0,5 dakikaya düştü. Trafik hacmine göre yaşanan iniş kalkış gecikmeleri en düşük seviyeye geriledi. Atatürk Havalimanı’nda iniş trafiklerinin yüzde 64′ünün, kalkış trafiklerinin yüzde 85′inin zamanında gerçekleştirildiği raporda yer alıyor” diye konuştu.

“Antalya Havalimanı basamak atladı”

Rapora göre Antalya Havalimanı’nın önceki yıllara nazaran bir çok alanda basamak atladığını belirten Elvan, “Bu havalimanımız, trafik hacmi sıralamasına göre 2013′te 166 bin trafik sayısıyla Avrupa’da 25. sırada yer aldı. 2013′te Antalya Havalimanı’nda iniş trafiklerindeki gecikmeler 0,4 dakika oldu. İniş trafiklerinin yüzde 70′i, kalkış trafiklerinin de yüzde 78′i zamanında gerçekleşti” ifadelerini kullandı.

Elvan, söz konusu raporda Sabiha Gökçen Havalimanı’nın da 145 bin trafik sayısıyla Avrupa’da 28. sırada yer aldığını söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda trafik sayısının, 2013 yılında, önceki yıla göre yüzde 19,3 arttığını vurgulayan Elvan, bu havalimanında iniş trafiklerinin yüzde 74′ünün, kalkış trafiklerinin de yüzde 86′sının zamanında gerçekleştiğini kaydetti.

Esenboğa Havalimanı 47′nci sırada

Elvan, 2013′te Esenboğa Havalimanı’nın ise 91 bin trafik sayısıyla Avrupa’da 47′nci sırada yer aldığını söyledi. Trafik sayısının, 2012′ye göre yüzde 12,6 arttığı Esenboğa Havalimanı’nda, iniş trafiklerinde herhangi bir gecikme yaşanmadığını anlatan Elvan, kalkış trafiklerinin de yüzde 89′unun zamanında gerçekleştiğini belirtti.

(ABhaber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.