Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Türk Yıldızları, 2 Ağustos’ta Malatya’da gösteri yapmaya hazırlanıyor. Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında Valilikte yapılan toplantıda Türk Yıldızları’nın yapacağı gösterinin hazırlıkları görüşüldü.

Yeni Malatya gazetesinde yer alan habere göre Türk Yıldızları akrobasi timinden pilotların yanı sıra resmi kurum ve kuruluşların temsilcilerinin de yer aldığı toplantı öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Türk Yıldızları’nın daha önce de Malatya’da gösteri yapmasının planlandığını ancak bir kaza sonucu iptal edildiğini hatırlatarak “Yeniden bu gösterinin yapılmasını talep ettik. Türk Hava Kuvvetleri’miz bu talebimizi kabul etti. Bu toplantıyla, gösterinin hazırlıklarını, bizden ve kurumlarımızdan beklentilerini görüşmek üzere toplandık. 2 Ağustos tarihi itibariyle yeniden Türk Yıldızlarını ilimizde görmek istiyoruz. Malatya’da halkımıza şov yapmalarını istiyoruz. Bu talebimizi kırmayıp geldikleri için Türk Silahlı Kuvvetlerine, Türk Hava Kuvvetleri’ne ve Türk Yıldızları gösteri ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

a2

“Malatya halkına gösterilerin en güzelini sunacağız”
Toplantıya katılan Türk Yıldızları Akrobasi Timinden 7 Numaralı Pilot Yüzbaşı Onur Adalı ise Türk Yıldızları ailesi olarak Malatya’da bulunmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. 2012 yılında planlanan bu gösterinin elim bir kaza sonucu iptal edildiğini hatırlatan Pilot Yüzbaşı Onur Adalı, “Sosyal medyadan veya bize ulaşabilecekleri diğer kanallardan ulaşan Malatya halkının, bu gösterileri yapmamız yönünde çok büyük talepleri vardı. Bu seneye nasip oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Hava Kuvvetleri olarak burada halkımızla bütünleşeceğiz. Malatyalılara gösterilerin en güzelini sunacağız” diye konuştu.

Geçen ay önce Finlandiya, ardından Polonya ve Romanya’da gösteriler yaptıklarını belirten Onur Adalı, “Amacımız Türk insanını temsil etmek ve Türk insanının yeteneğini yurt dışında da göstermek. Bayrağımızı en yüksekte dalgalandırmak” dedi.

2012 Yılında Malatya Uluslararası Festivali kapsamında yapılması planlanan Türk Yıldızları gösterisi Yzb. Gökhan Ertan ve Tğm. Hasan Hüseyin Aksoy’un uçağının Suriye tarafından vurularak düşürülmeleri ile şehadet mertebesine ulaşmaları üzerine iptal edilmişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.