Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ile ilgili olarak Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIK Başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Bu yıl 21-25 Ekim tarihlerinde 15’inci kez düzenlenecek Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nde Türk Yıldızları’nın yanı sıra, Dalaman Hava Üs Komutanlığı, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, yerli ve yabancı çok sayıda yamaç paraşütü akrobasi pilotları katılacak.

Bu sene 15’incisi düzenlenecek Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali ile ilgili Fethiye Kaymakamlığında bir toplantı düzenlendi. Dünyanın en önemi gösteri gruplarından Türk Yıldızları da katılacağı Ölüdeniz Hava Oyunlar Festivali için son hazırlıklar yapılıyor. Bölge turizmine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan hava oyunları festivali ile ilgili bir açılama yapan Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIK, “Festivale çok yönlü bir katılım var” dedi. Festival yine renkli görüntülere sahne olacak. Yurt dışından da yoğun katılım bekleniyor.

Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIK başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete ATAY ile meclis üyesi Mehmet ÜNSAL, Ölüdeniz Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Adem AYDIN, Sahil Güvenlik 83 Bot ikinci komutanı Deniz Üsteğmen Ferhat KAN, THK Fethiye Şubesi Başkanı Mustafa ÖZKAYA, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü adına Osman ÇINAR, FETAV Müdürü Dilek DİNÇER, Festival Komite Başkanı Mustafa ŞIKMAN ve yardımcısı Mehmet YILMAZ, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkan Yardımcısı Musa ÜNSAL, Muçev Vakfı’ndan İbrahim AKOĞLU, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Güler UYMAZ ve TURSAB Batı Akdeniz Şube Başkanı Süleyman KAYA katıldı.

Toplantı ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇALIK “21 ile 25 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz ve bu sene 15’incisini düzenleyeceğimiz Ölüdeniz Uluslararası Hava Oyunları festivali ile ilgili bir toplantı düzenlemekteyiz. Festivale çok yönlü bir katılım var. Bu seneki festivale Dalaman Hava Üs Komutanlığı, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, Türk Yıldızları, yamaç paraşütü akrobasi pilotları gibi pek çok katılım ve etkinlikler mevcut. Festival etkinlikleri ile ilgili mali tabloyu gözden geçirmekteyiz. Mali destek Muçev’den gelecek. İlk gün Babadağ’da festivalin açılışını yapacağız. Festivalin son günüde Hava Kuvvetlerimize ait Türk Yıldızları gösterileri gerçekleşecek. Festivalimiz renkli görüntülere sahne olacak. Yurt dışından da yoğun katılım bulunuyor. Önümüzdeki Salı günü de Türk Yıldızları gösteri filosunun komutanı ile teknik bir toplantı düzenleyeceğiz. Festivale iştirak eden tüm kurum ve kuruluşlar görevini eksiksiz yaparak hiçbir aksaklığa meydan vermeden Babadağı, Ölüdeniz’i ve Fethiye’yi güzel bir şekilde tanıtacağız” dedi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaymakam ÇALIK “Fethiye’de sivil toplum kuruluşları olarak ana organizasyon kurumlarından birisi FETAV olmaktadır. FETAV’ın bünyesinde sivil toplum örgütleri var. MUÇEV festival ortağı olarak valilik ile birlikte yürütülmek üzere görev almakta. Festivalin davet sahibi Sayın Valimiz olmaktadır. Festivalin onursal başkanı Muğla Valisi olmaktadır. Aynı zamanda festival hem Fethiye’yi hem de Muğla’yı temsil edecek. Türk Hava Kurumumuzda festivalde tüm gücüyle yer almaktadır. İsmini saymaya kalksam zaman alacak Fethiye’de bir çok sivil toplum kuruluşu festivale destek vererek organizasyon içinde bulunacak. Tüm katılımdan ve destekten dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.