WOW İstanbul Otel’de düzenlenen gala yemeği’ne Atatürk Havalimanı Baş Müdürü Sıtkı Zeybel, TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü ve bazı özel hava yollarının genel müdürleri ,  Atatürk Havalimanı ile Türkiye’nin çeşitli   havalimanlarında görev yapan hava trafik kontrolörleri ve davetliler katıldı.

Sunuculuğunu  kontrolör Gonca Demiröz  ile  Oktay Yurdakul’un yaptığı geceye, başka bir görevi gereği katılamayan  DHMİ  Genel Müdürü Orhan Birdal  gönderdiği mesajla meslektaşlarının  gününü kutladı.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Başkanı Selim Ergun Lak, davete katılan herkese teşekkür ederek, tüm çalışma arkadaşlarının gününü kutladı.Lak,yaptığı konuşmada kendilerinden önce görev yapan meslektaşlarının bıraktığı yerden görevlerine devam ettiklerini belirterek,mesleklerinin ne kadar önemli ve bir o kadar da dikkat gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayarak, “Bizden önceki yönetim kurullarından görev alan arkadaşlarımızın bıraktığı yerden devam ediyoruz. Mesleğimizin itibarını yüceltmek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından başkan  Selim Ergun Lak geceye katılan protokole teşekkür plaketi verdi.

Mesaide oldukları için geceye katılamayan kontrolör için Ankara, Antalya, İzmir’deki hava meydanlarına 3G bağlantısı yapıldı. Ankara, İzmir, Antalya gibi meydanlara görüntülü bağlanılarak  gala yemeğindeki anlar meslektaşlarıyla paylaşıldı.

Bu arada bir süre önce görevi başında hayatını kaybeden hava trafik kontrolörü Mehmet Sarıkaya da unutulmadı. Sarıkaya’nın geride kalan aile bireyleri için  düzenlenen yardım  kampanyasına katılan kişi ve kurumlara teşekkür edildi.

Fotoğraf:Airporthaber

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.