Türk Hava Kurumu katkıları ile Yozgat Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası 29-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. İran, Almanya, İtalya ve ABD’nden de sporcuların katılacağı şampiyonaya 80 sporcunun katılacağı açıklandı.

29-30 Ağustos tarihleri arasında Yozgat’ta yapılacak Şampiyona sayesinde Yozgat’ın hava sporları alanındaki potansiyeli gözler önüne serilmiş olacak.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Şampiyona hakkında bilgiler verdi. Yozgat’ı tanıtmak, havacılık konusundaki potansiyeline dikkat çekmek, halkın sosyal etkinlikler konusundaki beklentilerine karşılık vermek için Türk Hava Kurumu ile ortak bir organizasyona imza atacaklarını belirten Arslan, “29-30 Ağustos tarihinde Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Türk Hava Kurumu Yozgat şubesi  ve Yozgat Belediyesi ortaklığında düzenlenecek. Şampiyonaya 80 yarışmacı yabancı hakem ve sporcu katılacak. Yarışmaya İran, Almanya, İtalya ve ABD’den katılım sağlanacak. 29 Ağustos Cumartesi günü 06.00’da test uçuşu hedef belirleme ve antrenman yapılacak olup aynı gün içinde de yamaç paraşütü akrobasi uçuşu yapılacaktır.

30 Ağustos Pazar günü ise sabah 06.00’dan başlayıp 15.00’da sona erecek ve ödül törenimiz Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır. Yapılacak şampiyonaya Yozgat halkımızı davet ediyorum.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.