Türk Hava Yolları Teknik, tasarım organizasyonu sertifikası aldı.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün verdiği sertifikayı TUSAŞ’dan sonra alan ilk şirket olan THY Teknik, bu sertifika ile geniş gövdeli uçakların kabin içi bölümlerine yönelik olarak değişiklik, tamir ve tasarım geliştirme faaliyetleri yürüterek bu işlemler için tip sertifikası alabilecek. SHGM’den konuya ilişkin yapılan açıklama;

“THY Teknik A.Ş. Tasarım Organizasyonu Onay Sertifikası aldı..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), hava aracı ve/veya parçalarının tasarım ve üretimine ilişkin mevzuat kapsamında ikinci Tasarım Organizasyonu Onayı’nı THY Teknik A.Ş.’ye verdi.

“Hava Aracı ve İlgili Ürün, Parça ve Cihazın Uçuşa Elverişlilik ve Çevresel Sertifikasyonu” konusunda 20 Ağustos 2013 tarihinde yürürlüğe giren SHY-21 Yönetmeliği çerçevesinde mühendislik kabiliyeti, organizasyon yapısı, ürün geliştirme becerisi incelenerek uluslararası standartlarda gereklilikleri yerine getirdiği tespit edilen THY Teknik, Tasarım Organizasyonu Onay Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Söz konusu sertifika ile THY Teknik, büyük uçakların kabin içi bölümünde değişiklik ve tamir tasarım faaliyetlerini gerçekleştirebilecek olup sözkonusu değişiklikler için ulusal İlave (Tamamlayıcı) Tip Sertifikası (STC) alabilecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…”

re54-d48a-bd5d-9fa0-1722-3960

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.