Van merkez Tuşba Belediyesi ile Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanlığı ortaklaşa yamaç paraşütü gösterisi düzenleyecek.

Vanlıların yamaç paraşütü ile tanışmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan gösteri Tuşba sınırları içerisinde bulunan Dağönü (İreni) Mahallesi Görendağı yamaçlarında gerçekleştirilecek. 27 Ekim 2014 Cumartesi günü düzenlenecek olan gösteriye Tatvan, Iğdır ve Erzincan’da gelecek olan paraşüt pilotlarının yanı sıra THK Van Şubesi’nden de 7 kişilik bir ekibin katılacağı belirtildi. Bu yıl ilk kez Tuşba Belediyesi’nin sponsorluğunda gerçekleşecek olan gösterinin ardından Görendağı’nın paraşüt uçuşlarına el verişli olması halinde gösterinin geleneksel hale getirileceği kaydedildi.

Görendağı’ndan Van Gölü’nün üzerine yapılacak olan gösterinin bir şenlik havasında geçmesini beklediklerini söyleyen Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, yamaç paraşütü sporunun Van Gölü’ne büyük bir kıyı şeridi bulunan Tuşba ilçesinin sahip olduğu avantajları ulusal ve uluslararası platformda duyurulması için gayret ve emek sarf ettiklerini söyledi.

Bu yıl ilk kez yapılacak olan deneme uçuşlarında olumlu sonuçların alınması durumunda Görendağı’nın Van’ın yanı sıra çevre iller için de önemli bir kazanım olacağını vurgulayan Başkan Özgökçe, “Şenlik havasından geçmesini beklediğimiz yamaç paraşütü gösterisine tüm Dağönü Mahallesi ve Tuşba sakinlerini davet ediyoruz. Amacımız bu Bölgemizi spora kazandırma ve sporcularımızın hizmetine sunmak ve bu alanda sürekli eğitimler yapmaktır ” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.