Uçak sefer sayısının azaldığı Batman’da bilet fiyatlarının pahallığından yakınan turizm acenteleri; “Van’dan sonra en pahalı bilet Batman’da satılıyor” dediler.

PAHALI BİLET TEPKİSİ

İzmir ve Antalya seferlerinin aylardır kaldırıldığı Batman’da, Ankara ve İstanbul uçak biletleri de el yakıyor. Turizm acenteleri, pahalı bilet uygulaması yüzünden hava yoluyla yolculuk yapmak isteyenlerin komşu İl Diyarbakır’a gitmek zorunda kaldıklarını söylediler. Hava yolculuğunda bölgede Van’ın ardından en pahalı biletin Batman’da satıldığına dikkat çeken turizm acenteleri yetkilileri; “Batman, maalesef turizm pastasından yararlanamıyor. Turistik bölgelerden yerli ve yabancı turistlerin hava yoluyla Batman’a gelmesi imkansız. Biletlerin daha uygun fiyatlarla satıldığı Diyarbakır, her açıdan turizm pastasının büyük payını kapıyor. Pahalı bilet uygulaması yüzünden birçok kişi Diyarbakır’a gitmek zorunda kalıyor” diye konuştular.

“PAHALI BİLET OTOBÜSLERE YÖNLENDİRDİ”

Yerli ve yabancı turistin yanı sıra birçok kesimin otobüs firmalarına yöneldiğini belirten kentteki bazı turizm acenteleri yetkilileri, sözlerini şöyle sürdürdüler; “Birkaç yıl öncesine kadar Batman’daki uçaklardaki doluluk oranını yüzde 80 veya 90’lardaydı. Bazı seferlerin iptaliyle birlikte pahalı bilet uygulaması birçok kişiyi otobüs yolculuğuna yönlendirdi. 250 ila 350 TL’yi bulan biletler, ailelerin bütçesini sarsıyor. Artık birçok kişi hava yolu yerine karayolunu tercih ediyor. Pahalı bilet uygulamasının gözden geçirilmesini istiyoruz. Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek’in seçim bölgesindeki uçak seferlerinin eski günlerine dönmesi için girişimlerde bulunması gerekiyor. Aksi taktirde Ankara ve İstanbul uçak seferlerinde de doluluk oranı azalır.”

(Batman Çağdaş)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.