On board Flight QF2 from London Heathrow LHR to Bangkok Suvarnabhumi BKK


     KALKIŞTAN SONRA
1- Bilekleri rahatlatın: Sol elinizle, sağ bileğiniz ile dirseğiniz arasında bir yeri kavrayın ve sağ bileğinizi birkaç kez dışa doğru çevirin. Diğer elinizle tekrar edin. Ayak bilekleriniz içinse; dizinizin altından tutarak sağ bacağınızı kaldırıp ayak bileğinizi dışarı doğru çevirin.
2- Göğüs ve dirsekler için: Ellerinizi omuzlarınıza koyup dirseklerinizi yukarı kaldırın ve kaburganızı gergin tutun. İlk pozisyona dönüp tekrarlayın. Sağda; parmaklarınızı kenetleyip avuç içi yukarı bakacak şekilde midenizi ve kaburgalarınızı gerin. İlk pozisyona geri dönüp tekrarlayın.
UÇUŞ SIRASINDA
1- Arkadakine bakın: Sol elinizi koltuğun sağ koluna koyun ve kalçanızı sabit tutarak, arkada duran birine bakar gibi sağa dönün. Sağda; sağ elinizi boynunuzun alt kısmına koyup sola doğru eğilin ve omuzlarınız ile kaburganızı gerin.
2- Ayaklarınızı uzatın: Eğer önünüzde yeterince diz aralığı varsa; ayaklarınızı yere düz basın, kalçanızı sabit tutarak bacaklarınızı ileri uzatın. Sağda; bacaklarınızı ayrı tutarak; ellerinizi kalçanızın altına koyun ve sırtınızı gererek bacaklarınızı ileri uzatın.

     İYİ UYKULAR
En iyi iki uyku pozisyonu: Koltuğunuzu (eğer arkaya yatırabiliyorsanız) yaklaşık 150 derecelik bir açı oluşturacak şekilde ayarlayın ve battaniyenizi dürüp dizlerinizin altına yerleştirin. Eğer sırt ağrısı çekiyorsanız uyurken yana dönmeniz ve battaniyeyi kalçanızla kolçak arasına koymanız en iyisi.

     UYANINCA
1- Rahat nefes: Eller kaburgalarda, göğüs kafesini şişirerek burundan nefes alın. Verirken kaburgaları serbest bırakın. Sağda: Eller yanlarda, dirsekleri sabit tutun ve hafif bastırarak, göğsü ileri çıkararak nefes alın. Bırakın ve tekrar edin.
2- Gevşeyin: Karnınızı içeri çekip boynunuzu serbest bırakın ve yaslanabildiğiniz kadar öne doğru yaslanın. Birkaç saniye bu pozisyonda kalın. Eğer becerebiliyorsanız, avuçiçinizi düz bir şekilde yere koyun, vücudunuzu gerin ve kafanızı hafifçe yukarı kaldırın.
3- Diafram: Eller kenetli olduğu halde kolları başın üstüne kaldırın ve esnerken göğsü gerin. Sağda; kollarınız hâlâ başınızın üstünde, ellerinizle diğer dirseğinizi tutun. Sol elinizle sağ dirseğinizi çekin ve sola doğru yaslanın. Aynı şeyi diğer tarafa tekrar uygulayın.
4- Kalçalar: Ayakları yere düz bastıktan sonra bir dizi iki elle kavrayıp göğse doğru çekin ve başı hafif öne eğin. Diğeriyle aynı şeyi yapın. Zorlamadan, iki dizi tutarak aynı şeyi yapp başı arkaya yaslayın. Kısa bir süre sonra bırakın. (Air France Magazine)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.