Bazı havayolu şirketleri WiFi hizmetine başladı. Ancak görünüşe göre bu biraz pahalı.

Uçuş esnasında internetin kullanıp kullanılmayacağı konusunda ülkemizde de gündeme geldi ve son olarak kullanılması yönünde karar alındı. Bu kararı önceden alan ülkelerinhavayolu şirketleri ise bu hizmeti çoktan yolcularına sunmaya başladı. Ancak geçtiğimiz günlerde bu hizmetten yararlanan Jeremy Gutsche isimli yolcu büyük bir sürprizle karşılaştı.

Londra’daki Heathrow Havaalanı’ndan, Singapur’a gitmek üzere Singapur Havayolları’nı kullanan yolcu Gutsche, yolculuk sonunda 1171 dolarlık fatura ile karşılaştı. Bu fatura Gutsche’nin yolculuk boyunca kullandığı WiFi hizmeti içindi.

Konuyla ilgili açıklama yapan yolcu, ilk olarak internetin çok çok yavaş olduğunu söyledi. Ayrıca hizmetin Netflix ya da YouTube gibi hizmetleri de desteklemediği için video, filmvs. de izlemediğini belirtti. Yolcu, yolculuk esnasında ağırlıklı olarak e-postaları olmak üzere toplamda 155 sayfa görüntülediğini iddia etti.

Singapur Havayolları, 30 MB veriyi 28.99 dolara satıyor. Gutsche ise havayolunun her bir işlem için yaklaşık 100 dolar gibi bir para kestiğini iddia ediyor.

(Sabah

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.