İki gündür etkili olan fırtına nedeniyle bir çok uçuşun iptal edilidği Alanya- Gazipaşa havalmanında uçuşlar bu sabah itibariyle normale döndü. Bu sabah İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından saat 06.10’da kalkan Pegasus uçağı, Alanya Gazipaşa’ya sorunsuz bir şekilde indi. Yolcularını alan uçak saat 08.15’te havalandı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan dün saat 09.40’ta kalkarak Alanya-Gazipaşa Havalimanı’na (GZP) saat 11.00’de inmesi beklenen Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul uçuşu, Gazipaşa’daki fırtına nedeniyle Antalya’ya yönlendirildi. TAV Gazipaşa yetkilileri uçuş güvenliği ile can ve mal emniyetinin ön planda olduğunu belirterek “Her havalimanında bu gibi iptaller yaşanabilir. Alanya-Gazipaşa’da tüm uçuşlarımızın sağlıklı, konforlu ve rahat bir biçimde gerçekleşmesi esas hedefimiz. Hava koşulları uçuş güvenliğini riske edecek şekilde değişir ve havacılık deyimiyle limitleri aşarsa hiç düşünmeden uçuşların iptali gerekir. Burada yapılan da budur. Yolcularımızın iptaller nedeniyle mağdur olmamaları için gereken tedbirler alınmaktadır” açıklamasını yaptı. Gün içinde saat 14.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan kalkan Onur Air uçağı Alanya-Gazipaşa’ya indi ve 18.40 itibariyle kalkış gerçekleştirdi. Son olarak olumsuz hava şartlarından dolayı dün gece gerçekleşecek uçuşlar da TAV Gazipaşa yetkilileri tarafından güvenlik önlemleri kapsamında iptal edildi. Yolcular Antalya Havalimanı’na yönlendirildi.
Fırtına, geçtiğimiz çarşamba günü de Pegasus’un İstanbul Sabiha Gökçen uçuşunun iptal edilmesine neden olmuştu. Hava koşullarının normale dönmesinin ardından diğer tüm uçuşlar sorunsuz bir şekilde yapılmıştı.
(Yeni Alanya)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.