Rusya merkezli “Moskovia” havayolu faaliyetini durduracak

Rusya Federal hava taşımacılığı ajansı Rosaviatsiya, “Moskovia” havayolu şirketinin mali sorunlar nedeniyle 29 Ağustos’tan itibaren faaliyetlerini durduracağını bildirdi. Moskovia yolcularını başka havayolu şirketlerinin taşıyacak.

Moskovia havayolu şirketi, uçuş yaptığı güzergah sayısını bire düşürdü, firma Ağustos ayında sadece Moskova-Tivat-Moskova güzergahında uçuşlar gerçekleştiriyor. Şirketin bu sene sonunda kadar Karadağ tatil beldesinden 500 yolcuyu taşıması gerekiyordu ancak bu güzergahta daha önce faaliyetlerine son verdiği için bu yolcular başka havayolu şirketleriyle ülkeye getirilecek. Yolculardan ekstra ücret alınmayacak.

Moskovia havayolu şirketi, Rosaviatsiya’ya başvurarak yolcularının başka havayolu şirketleriyle taşınması konusunda istekte bulundu. “Kogalımavia” havayolu şirketi Moskovaia’nın yolcularını taşımak için hazır olduğunu açıkladı. Tivat yolcularını bu havayolu şirketi taşıyacak. Karadağ tatil beldesinde bulunan yolcuları ise“Metrodjet” havayolu şirketinin taşıyacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.