Antonov Devlet Şirketi Başkanı ve Genel Tasarımcısı Dmitriy Kiva, Ukrayna’nın uçak sanayisi alanında sivil projelerde Rusya’yla işbirliğine bugün de devam ettiğini bildirdi.

Dmitriy Kiva, “Rusya’yla işbirliğimizi önemli ölçüde azalttık, özellikle askeri-teknik alanda işbirliğimizi durdurduk. Ama seri olarak üretilen yolcu uçakları (Voronej’de AN-148 ve Samara’da AN-140) alanında Rus şirketleriyle işbirliği yapıyoruz. Ayrıca Rusya’nın farklı hava yolları şirketlerinde olan uçakların servisini yapıyoruz” dedi.

Bununla birlikte Rusya’yla ortak projelerin durdurulmasının kritik olmadığını belirten Kiva, Antonov şirketinin bugün Çin, Hindistan ve diğer Asya ülkeleri, Avrupalı partnerlerle işbirliği yaptığını kaydetti.

Kiva, “Yeni projelerde Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye ile işbirliği yapılması için görüşmeler yapılıyor. Yani yeni pazarlar arıyoruz ve onlarla işbirliği yapıyoruz” dedi.

Daha önce “Antonov” devlet şirketi Başkanı Dmitriy Kiva, Ukrayna’nın uçak şirketlerinin, orduya modern hücum ve avcı uçakları sağlayabileceğini belirtti.(QHA )

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.