Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü yarışması sona erdi.

5’incisi düzenlenen Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması’nda dereceye giren sporcular için madalya töreni düzenlendi.

Talas Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende, bu yıl 6 ülkeden 107 pilotun katılımı ile gerçekleşen ve 4 gün süren Uluslararası Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması sonunda, 3 kategoride dereceye giren sporcu ve takımlar madalyalarını aldı.
 Sporculara madalyalarını Vali Vekili Mehmet Emin Avcı, Talas Kaymakamı Yasemin Özata Çetinkaya, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici verdi.
Bu yıl ki yarışmalarda sonunda, Takımlar Kategorisinde, birinciliği Türk Hava Kurumu elde ederken, ikinci İran takımı, Çankırı Yamaç Paraşütü ve Sportif Havacılık Kulübü (ÇANHAVK) ise üçüncü oldu. Genel Klasman Kategorisinde de İran’dan Soheil Barikani birinci, Durali Karaca ikinci, Umut Aktürk’te üçüncülüğü elde etti. Kadınlar Kategorisi ise birinci Rusya’dan Daria Krasnova olurken,  ikinci Ayşe Bayrak, İran’dan Fateme Eftekhari üçüncü oldu.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.