Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yürütülen uluslararası hava öğrenci mübadelesi programına başvurular başlıyor.

Başvurular 25.12.2014 – 28.01.2015 tarihleri arasında, üye olunan THK Şube Başkanlıkları tarafından T.C. vatandaşlık numaralı NÜFUS CÜZDANI aslı ile online olarak yapılacak. THK tarafından ücretsiz olarak ABD, AVUSTRALYA, BELÇİKA, HOLLANDA, HONG KONG, İNGİLTERE, KANADA ve YENİ ZELANDA ülkelerinden birine gönderilecek olan öğrenciler bu ülkelerdeki havacılık faaliyetlerini yakından inceleme fırsatı bulacaklar. İngilizce yazılı ve sözlü sınavı ile mülakat sonucu seçilecek olan öğrenciler 21 TEMMUZ – 05 AĞUSTOS 2015 tarihleri arasında ilgili ülkelerden birisine ziyarette bulunacaklar.

ÖĞRENCİLERDE ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 01 OCAK 1995 (dahil) – 01 AĞUSTOS 1998 (dahil) tarihleri arasında doğmuş olmak (Yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz),

3. THK Şubelerinde üye kaydı bulunmak,

4. Söz konusu mübadele programına daha önce katılmamış olmak,

5. Halen öğrenimine devam ediyor olmak (Lise mezunu olup üniversiteye henüz başlamamış öğrencilerin, dershane programları öğrenime devam ediyor olarak sayılır),

6. Sağlıklı olmak (yurt dışı seyahat engeli bulunmamak),

7. IACE programına ve hazırlık kampına kesintisiz devam edebilecek olmak.

BAŞVURU:

Başvurular 25.12.2014 – 28.01.2015 tarihleri arasında, üye olunan THK Şube Başkanlıkları tarafından T.C. vatandaşlık numaralı NÜFUS CÜZDANI aslı ile online olarak yapılacaktır.

SINAV:

İngilizce yazılı ve sözlü sınavı ile mülakat 6 ŞUBAT 2015 CUMA günü Ankara’da yapılacak olup, sınavlarla ilgili detaylı bilgi ve sınav davetiyesi öğrenci tarafından online kayıtta belirtilen elektronik posta adresine gönderilecek ve www.thk.org.tr adresinde yayınlanacaktır. Sınav günü, öğrencinin aşağıdaki belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir. Belgelerden herhangi biri yanında olmayan aday, sınava alınmayacaktır.

1. T.C. Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi,

2. Başvuru tamamlandığında şubeden alınacak THK Şube Başkanı onaylı başvuru belgesi,

3. Sınav Davetiyesi,

4. Okul idaresinden veya dershaneden onaylı Öğrenci Belgesi,

KAZANANLAR:

1. Sınavda başarılı olan öğrenciler aldıkları puana göre sıralanacak ve 21 TEMMUZ – 05 AĞUSTOS 2015 tarihleri arasında; yukarıda belirtilen ülkelerden birine ücretsiz olarak gönderilecektir.

2. Programı kazanan öğrencilere, 23 – 26 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan IACE Ankara ve İnönü Hazırlık Kampı’nda, sportif havacılık branşlarına ilişkin tanıtım yapılacaktır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.