Rusya Başbakan Yardımcısı İgor Şuvalov, Türk Hava Yolları’nın kullandığı Vnukovo Havalimanı’nın zor hava şartlarında çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Gazetem.ru da yer alan habere göre havaalanının koşullarını kontrol sırasında gazetecilere açıklama yapan Şuvalov, “Bugünkü ilk amacımız havalimanının yeni yıl tatili sırasındaki yoğunluğa hazır olup olmadığını kontrol etmekti. 13 Ocak’a kadar hiçbir şekilde sorun yaşanmaması gerek. Eğer sorun yaşanırsa da, bu sorunlara nasıl tepki göstereceğimizi anlayacağız” ifadelerini kullandı.

Şuvalov, “Şimdi yeni yıl tatilindeyiz, herkes dinleniyor. Moskova’ya gelen ve Moskova’dan başka yere gidenler her şeyin yolunda olduğundan emin olmalılar.

Soğukların gelmesiyle birlikte bazı sistemlerin çökmesinden endişe duyuyorduk, fakat  bazı araştırmalar yaptık ve Ulaşım Bakanlığı yetkilileri ve Vnukovo Havalimanı yönetimi gerekli tüm kimyasal maddelerin, fazladan elektrik enerjisinin ve ek servislerin mevcut olduğunu bildirdiler. Tüm görevliler hazır halde bekliyorlar, bu yüzden kötü hava şartlarında bile olumsuz etkileri en aza indireceğiz” diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı, havalimanı ziyareti sırasında yeni yolcu terminalini, “Aeroekspress” demir yolunu ve hava güvenliği yönetim merkezini de kontrol etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.