TAV Havalimanları Holding çatısı altında yer alan, yolcu karşılama ve ağırlamada, lounge (özel yolcu salonu) hizmetlerinde Türk sivil havacılığına yenilikler getiren önemli markalardan ‘Primeclass’, ABD Washington’da THY yolcu salonunu işletmeye hazırlanıyor.

Washington’daki THY-TAV işbirliğinin, 2015’e girmeden özel yolcu salonu işletmeciliğiyle devreye alınması planlanıyor. THY-TAV işbirliğinin daha sonra Houston, Dallas, Boston, San Francisco’da devam etmesi öngörülüyor. TAV’ın hedefi ise işletmeciliğini yapmadığı havalimanlarında özel yolcu salonlarını artırarak 2015 sonunda 30 noktaya ulaşmak. Bu hafta içinde Avrupa’da Frankfurt, Münih ve Stuttgart’taki Air France/ KLM’ye ait özel yolcu salonlarının işletmeciliğini yapmaya başlayan TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türk konukseverliğini ‘Primeclass’ markasıyla yurtdışında yaygınlaştırmak arzusunda.

Dünyada 3 milyar insan seyahat ederken, bu rakamın yaklaşık yüzde 5’i özel yolcu salonlarını kullanıyor ve oranlar giderek artıyor.(Güntay Şimşek-Habertürk)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.