Alman Bild gazetesi, uçağın kara kutusundaki ses dökümlerini yayınlandı ve Lubitz ile uçağın kaptan pilotu arasında sefer başlamadan önce geçen bir diyalog gün yüzüne çıktı

Dünyayı yasa boğan Germanwings faciasıyla ilgili her gün yeni bir ayrıntı ortaya çıkıyor. Germanwings uçağını kasten Fransız Alpleri’ne düşürüp 149 kişiyi öldürdüğü iddia edilen yardımcı pilot Andreas Lubitz’in yaklaşık 10 yıl önce planör pilotluğu eğitimi aldığı sırada planörün kokpitinde çekilen videosu yayınlandı.

Dün ITV News’te yayınlanan 30 saniyelik videoda, Lubitz’in, Almanya’da bir planörü kaldırırken kahkahalar attığı duyuluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=wlFZ7GgUTOQ

“Aç şu lanet kapıyı”

Öte yandan dün Alman Bild gazetesi, uçağın karakutusundaki ses dökümlerini yayınlandı ve Lubitz ile uçağın kaptan pilotu arasında sefer başlamadan önce geçen bir diyalog gün yüzüne çıktı.

Söz konusu kayıtlara göre; medyada adı Patrick Sondenheimer olarak yer alan kaptan pilot, Lubitz’e, uçak kaldırmadan önce tuvalete gidemediğini söylüyor ve Lubitz de kaptana istediği zaman tuvalete gidebileceği cevabını veriyor.

Alman Bild am Sonntag gazetesi, kokpite giremeyen Sondenheimer’ın uçak düşmeden saniyeler önce Lubitz’e “Aç şu lanet kapıyı” diye bağırdığını sayfalarına taşımıştı.

27 yaşındaki Lubitz’in, kokpit kapısını kilitleyerek kaptan pilot Sondenheimer’ı dışarıda bıraktığı ve Germanwings uçağını içindeki 149 kişiyle birlikte Fransız Alpleri’ne düşürdüğü açıklanmıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.