Amasya’da bulunan Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır, 2015 yılı için hedeflerinin 200 bin yolcu olduğunu söyledi.

Amasya-Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır, Merzifon’da 2015 yılı için hedeflerinin 200 bin yolcu olduğunu söyledi. Çıldır, yaptığı açıklamada, Merzifon Havalimanı’nda  haftada 10 uçuş gerçekleştiğini belirtti.
Yeni binaya taşınarak vatandaşlara daha güzel hizmet etme imkanı bulduklarını kaydeden Çıldır, Merzifon Devlet Hava Meydanları İşletmesi olarak 2014 yılında hedeflerini yüzde 40 artırdıklarını vurguladı.
Samsun, Havza, Vezirköprü, Tokat, Erbaa, Çorum, Amasya olmak üzere komşu il ve ilçelere hizmet verdiklerini ifade eden Çıldır, “Merzifon’da 2015 yılı için hedefimiz 200 bin yolcu. 2016 yılı için yeni terminal binası ile ilgili hazırlıklarımız sürüyor. Bu çalışmalar neticelendikten sonra İstanbul’dan sonra Antalya, İzmir ve yaz sezonunda da Almanya için uçak seferleri başlayacak” dedi.
Merzifon Havalimanı’na “Green Airport” sertifikası verildiğini hatırlatan Çldır, “Bununla birlikte havalimanımıza gelen engelli yolcularımıza yönelik daha iyi hizmet verebilmek için Engelsiz Havalimanı Projesi kapsamında koşulları yerine getirdik. Amasya Merzifon Hava Limanı’nda Engelsiz Havalimanı Kuruluşu unvanını aldık” diye konuştu.
(Samsun Kent Haber)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.