Aeroflot Havayolları, Ukrayna krizi sonrası uçuşlarını durdurmak zorunda kaldığı Donrolet Havayolu’nun yerine yeni bir şirket kuruyor.

Kırım’ın, Rusya tarafından ilhakı ile başlayan ve Rusya yanlısı ayrılıkçı guruplarla yaşanan çatışmalarla artan tansiyon sonrasında Avrupa Birliği’nin yaptırım kararları sonrası kapanan düşük maliyetli havayolu şirketi Dobrolet’in yerine yenisi geliyor. “Seliger” Gençlik Forumu çerçevesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan “Aeroflot” havayolu şirketi  Genel Müdürü  Vitaly Savelyev, “Aeroflot”un  “Dobrolet” şirketinin uçuşlarını yerine getirmesi için  yeni bir şirket kurulacağını bildirdi.

Açıklamalarda bulunan Savelyev,”Yeni havayolu şirketinin kaydını yaptıracağız. Böyle bir senaryo düşündük. Avrupa’ya ikinci bir şans daha verelim dedik. Yeni açılacak şirketimiz Ekim sonundan itibaren uçuşlara başlayacak. Yeni şirketimiz Dobrolet’un daha önce uçtuğu Samara, Perm, Ufa ve Volgograd seferlerini yapacak” diye konuştu.

Savelyev,” Uçak kiralama  şirketlerle müzakerelere devam ediyoruz. Bizimle çalışmak istediklerini belirttiler. Yol haritamızı hazırlıyoruz. Sanırım 27 Ekim’den itibaren uçuşlara başlayacağız” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.