Pegasus  30 Mart’ta aldığı ön izin çerçevesinde , 18 Ağustos tarihinden geçerli olarak  “B grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatını ” aldı.

Şirketten ,KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“30 Mart 2015 tarihli özel durum açıklamamız ile duyurulan ön izin çerçevesinde, Şirketimizce İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda kendi faaliyetleri için apron (ramp) yer hizmetleri verilmesine yönelik “B grubu Dış Hat Çalışma Ruhsatı” 18.08.2015 tarihi itibariyle Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden alınmıştır.”

Öte yandan,Borsa İstanbul’da (BİST) şirketin  2 gün arka arkaya (19-20 Ağustos)  hisselerindeki  alış ve satış fiyatlarındaki    oynaklık  ve zaman zaman dip yapması  üzerine , Pegasus  KAP’a  bir açıklama yaptı.

Açıklamada, kamuya açıklanmamış özel bir durum olmadığı kaydedildi,

Açıklama şöyle:” Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri:VIII, No:54 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği’nin ” Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri ” başlıklı 17. Maddesine istinaden, şirketimiz hisse fiyatlarında görülen Olağandışı Fiyat Hareketleri ile ilgili olarak, şirketimizin kamuya açıklanmamış özel bir durumunun olmadığını bildiririz. “

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.