Caps Travel’in girişimleri ve Borajet’in işbirliğiyle Kıbrıs’ı uçuş ağına ekleyen Alanya GZP, KKTC uçuşlarını Antalya’ya kaptırıyor.

Seferlerin, KKTC uçuşlarına bölge halkının yeterli ilgiyi göstermemesi nedeniyle iptal edildiği belirtiliyor.

CAPS Travel ve Borajet işbirliğiyle Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) uçuş ağına eklenmesi beklenen Kıbrıs-GZP karşılıklı seferleri geçtiğimiz günlerde döviz fiyatlarının olumsuz seyrinden ve beklenen ilginin oluşmamasından dolayı iptal edilmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) eski Başkanı ve Caps Travel Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güner, seferlerin Antalya’ya kaydırılacağını aktarmıştı. Güner ayrıca, İlk 3 seferin söz verildiği gibi gerçekleşeceğini de belirtmişti. Bu uçuşların ilki dün Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Alanya GZP’ye yapıldı.

UÇUŞA GAZETECİLER DE KATILDI

14.15’te Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan hareket eden ve yaklaşık 25 dakika süren uçuşun ardından Alanya GZP Havalimanı’na iniş yapan Borajet’e ait uçak, 15.45’te tekrar Kıbrıs Ercan Havalimanı’na hareket etmek üzere Alanya GZP’den ayrıldı. Borajet’in bu uçuşunda Alanya’dan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, Caps Travel Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güner, AGC Yönetim Kurulu Üyeleri Ferit Kesen, Necati Şatana, Teoman Eriş, Ercan Yıldırım ve Albüm Dergisi İmtiyaz Sahibi Mehmet Çelik de yer aldı.

‘ALANYA HALKI SAHİP ÇIKAMADI’

Gerçekleşen uçuşu değerlendiren TGF Genel Başkan Yardımcısı ve AGC Başkanı Dim, “Caps Tur’un Borajet’le gerçekleştirdiği ilk Kıbrıs seferi için GZP’deyiz. Üzgünüz, çünkü seferler bu hafta son. Nedeni ise Alanya’nın bu uçuşa sahip çıkmaması ve destek vermemesi. Bilet satışları istenen seviyede değil. Bugün Antalya’dan Kıbrıs’a uçan Alanyalılar var ne yazık ki. Borajet’in ilk seferi ile Alanya GZP’den yavru vatan Kıbrıs’a uçan gazeteciler olarak bizler de seferlerin sona ermesinden hoşnutsuzuz” diye konuştu.(Yenialanya.com)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.