AnadoluJet’in internet sitesinde Kasın ayından itibaren Kocaeli-Trabzon seferlerinin görünmemesi kafaları karıştırdı.

Özgür Kocaeli gazetesinde yer alan habere göre Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, 2011 yılı Kasım ayında AnadoluJet’in İzmit-Trabzon seferleri ile sivil uçuşlara açılmıştı. Sonrasında uzun süre sessizliğe gömülen havalimanından daha sonra bir dönem İzmit-Ankara seferleri yapıldı, ardından yeniden sivil uçaklar Cengiz Topel Havalimanı’ndan çekildi. Bir süredir AnadoluJet tarafından İzmit-Trabzon seferlerini sürdürüyor. Üstelik bu hatta uçakların hep dolu gidip geldiği, şirketin kar ettiği biliniyor. 

Cengiz Topel’de uçakların güvenli iniş kalkışı için en önemli eksik olan ILS cihazını da üstüne vazife olmamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi satın aldı, monte ettiriyor. Cengiz Topel Havalimanı’na uçakların iniş kalkışında bir sıkıntı olmayacak. Bu arada, bu yıl hacı adaylarının kutsal topraklara Cengiz Topel’den gidip gelecekleri açıklanmıştı, daha sonra bu karardan vazgeçildi ve hayal kırıklığı yaşandı.

ILS sisteminin havaalanına montajının ardından Cengiz Topel Havalimanı’ndan Türkiye’nin pek çok bölgesine tarifeli uçuşlar yapılacağı da yetkililer tarafından açıklanmıştı. Ama yeni bir gelişme var. Halen İzmit-Trabzon seferlerini sürdüren AnadoluJet, internet sitesinden Kasım ayından itibaren Cengiz Topel Havalimanı’nı çıkarttı. Yani, Kasım ayı başından itibaren İzmit-Trabzon arasında uçuş bileti almak isteseniz böyle bir sefer gözükmüyor. Anadolu Jet, Kasım ayının başından itibaren Cengiz Topel Havalimanı’ndan tekrar çekiliyor. 

Bir türlü doğru dürüst işletilmeyen havaalanından ILS sisteminin montajı ile birlikte Türkiye’nin her yerine uçak seferi beklenirken, Kasım ayından itibaren mevcut İzmit-Trabzon seferleri de kalkar, Cengiz Topel Havalimanı yine sessizliğe bürünürse, AKP’liler erken seçim döneminde bu durumu kolay kolay izah edemeyeceklerdir.

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

  1. bir havaalanı düşünün ülkenin en çok vergi veren şehrinde, sanayi başkenti iki buçuk milyona yakın nufuslu havaalanı işletilmekten aciz. neden acaba ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.