Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Cyprus Airport Services (CAS)’la ilgili neler yapılabileceğini değerlendirmek için, yer hizmeti veren başka bir şirketle görüştüklerini belirtti.

Bakanlar Kurulu Başbakan Özkan Yorgancıoğlu başkanlığında saat 11.30’da toplandı.

Yorgancıoğlu toplantı öncesinde basına yaptığı açıklamada, daha önce yaptıkları toplantıda, hizmet verdiği şirketlerin kendisinden hizmet almaktan vazgeçmesiyle CAS’ın yaşadığı sıkıntıları nasıl çözebileceklerini tartıştıklarını ifade etti ve bunun sonucunda CAS’la ilgili neler yapılabileceğini değerlendirmek için, yer hizmeti veren başka bir şirketle görüştüklerini aktardı.

Bu şirketin önerilerini dinlediklerini dile getiren Yorgancıoğlu, önümüzdeki günlerde başka şirketlerle de görüşecekleri bilgisini verdi.

Yorgancıoğlu, CAS’ta 170 kişinin çalıştığını ve hizmet kalitesi kadar insanların evlerine ekmek götürmesinin de önemli olduğunu söyledi.

Bir soru üzerine hangi şirketlerle görüştükleri bilgisini veremeyeceklerini ifade eden Yorgancıoğlu, başka bir soruya yanıt olarak ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın işe gitmeyen CAS çalışanlarına cezai müeyyide uygulanmaması için çalıştığını belirtti.

(Gündem Kıbrıs)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.