Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yunuseli Havaalanı’nın yeniden uçuşlara açılması ile ilgili çalışmaların Bursa’da sivil havacılığın gelişmesi açısından oldukça önemli bir adım olduğunu söyledi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, yıllardır atıl halde bekleyen Yunuseli Havaalanı’nın yeniden faaliyete geçecek olmasını Bursa iş dünyası olarak memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. İbrahim Burkay, “Havaalanının yeniden faaliyete girmesi sivil havacılığın gelişmesi açısından oldukça önemli bir adımdır. Bu durum Bursa’nın iç pazar hareketliliğini canlandıracak, dış ticaret hacmine de katkı sağlayacak bir hamledir. Yurt içi ve yurt dışı ile doğrudan irtibatta olan işadamlarımız havaalanının açılmasıyla daha hızlı hareket etme fırsatı yakalayacak ve böylece Bursa ekonomisi daha hareketli bir yapıya kavuşacaktır” dedi.

İŞ DÜNYASI OLARAK DESTEKLİYORUZ
Bursa’da sivil havacılığın gelişmesini uzun yıllardan bu yana arzu ettiklerine işaret eden Başkan Burkay, “Son gelişme ile birlikte bu durumun ortadan kaldırılmasını önemli buluyoruz. Bursa iş dünyası olarak Yunuseli Havaalanı’nın açılacak olmasını destekliyoruz” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.