Boeing 2015’te bir önceki yıla göre 39 artışla 762 ticari uçak teslimatı gerçekleştirirken, bu aynı zamanda, ikinci yüzyılına giren şirketin ulaştığı en büyük rakam oldu.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Conner, “Boeing çalışanları güçlü performansa ulaşmak için çok çalıştılar” dedi.

“Ekibimiz, daha yüksek teslimata ulaşma ve ürünlerimizi müşterilerimize mümkün olan en hızlı ve etkin şekilde ulaştırma konusunda harika bir iş çıkardı. Odak noktamız bu olmaya devam edecek.”

2015’te Boeing, cari liste fiyatlarına göre 112.4 milyar Dolar değerinde 768 net sipariş aldı. Yılsonu itibarıyla Boeing’in elinde, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinden teslimatı henüz gerçekleşmemiş 5,795 sipariş bulunuyor.

Conner, “2015’te siparişler açısından sağlam bir yıl yaşadık; böylelikle uzun yıllar boyunca düzenli teslimat akışını garanti etmeye yardımcı olacak güçlü ve dengeli bir sipariş birikimi de korunmuş oldu,” dedi.

Boeing Ticari Uçaklar Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth, dünya çapında hava taşımacılığına yönelik talebin güçlü olmaya devam ettiğini ifade etti.

Tinseth, “Kilit bölgelerin çoğunda küresel yolcu trafiği artıyor” dedi. “Müşterilerimiz pazarda yüksek performans göstermeyi sürdürüyorlar ve biz de onları endüstrinin en iyi ürün ve hizmetleriyle desteklemeye devam edeceğiz.”

Sipariş ve teslimatlara ilaveten, şirket 2015’te diğer birçok kilometre taşına da imza attı:

• Fas Kraliyet Havayolları, Scoot, American Airlines, KLM Hollanda Kraliyet Havayolları ve Vietnam Havayolları’ndan oluşan beş müşteri, ilk 787 Dreamliner’larını teslim aldı

• 747 ekibi, 100üncü 747-8’i teslim etti, 767 programı bugüne kadarki en büyük tekil siparişini FedEx’ten aldı ve 777 programı yüzde 2’lik bir yakıt iyileştirmesi paketi açıkladı

• Kapasitesi arttırılan Seattle Teslimat Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilerek, 737 üretim artışına zemin hazırlandı

• İlk 737 MAX Aralık’ta fabrikadan çıktı

• 777X, uçağın parçalarının, montajının ve diğer sistemlerinin detaylı tasarımına başlanmasını sağlayacak kesin konfigürasyona ulaşırken, 787–10 takımı, 787 ailesinin en yeni üyesinin detaylı tasarımını tamamladı.

Conner, “En yeni gelişim ürünlerimiz zaman çizelgesine uygun halde ve müşterilerimize birinci sınıf değer sunmaya hazırlar” dedi. “2015’teki başarılarımıza, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, ortaklarımızın ve topluluğun desteği olmadan ulaşamazdık.”

31 Aralık 2015 itibarıyla siparişler, teslimatlar ve teslimatı henüz gerçekleşmemiş siparişler:

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.