Milliyet gazetesinden Songül Hatısaru’ya konuşan Limak Holding  Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 3’üncü Havalimanın yolcuyu germeden teknolojiyle korunacağını söyledi.

Hatısaru’nun“Havalimanının yapımında güvenlik konusunda özel çalışmalarınız var mı?” sorusuna, “İstanbul Yeni Havalimanı dünyanın en güvenli havalimanlarından birisi olacak diyebilirim. Tabii ki son dönemde özellikle havalimanlarına yönelik olarak gerçekleşen saldırılar, havacılık sektöründe alınan tedbirlerin tekrar gözden geçirilmesini ve güvenlik önlemlerinin artırılmasına neden oldu. Bu sadece Türkiye’ye özgü bir durum da değil, dünyanın her yerinde bu tür saldırılar maalesef meydana geliyor” diye yanıtlayan Özdemir sözlerine söyle sürdürdü.

“İstanbul Yeni Havalimanı’nda güvenlik konusu en baştan bu yana en önem verdiğimiz konulardan birisi. Havalimanını tasarlarken bu konuyu da düşünerek tasarladık. Tabii burada güvenlik konusunda teknolojiden en üst düzeyde faydalanacağız. Öte yandan bu havalimanını kullanan yolcuları rahatsız edecek ve ürkütecek şekilde çok yoğun önlemler var izlenimi yaratmamaya da özen göstereceğiz. Yani havalimanımızı kullanan yolcular güvenlik önlemleri nedeniyle sıkıntı yaşamadan seyahatlerini yapabilecekler.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.