Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

40 Yıl Sonra Bir İlk Yaşandı, Pilotların Grevi Devam Edecek

Pilotların bağlı olduğu sendika BALPA, Thomas Cook Airlines ile yapılan görüşmelerde sonuç alınaması durumunda üç grev daha yapacaklarını açıkladı.

Şirketle sendika arasında 5 periyotluk bir görüşme serisi daha yapılacağı belirtilen açıklamada, anlaşmaya varılamaması durumunda 23, 29 Eylül ve 6 Ekim’de yeniden greve gidileceği kaydedildi. Yeni grev kararları, yapılan ilk 12 saatlik grevin bitiminde açıklandı.

 Turizm Güncel‘in aktardığı habere göre, BALPA Genel Sekreteri Brian Strutton, ”Yaptığımız ilk grevin Thomas Cook ile müzakere zemini oluşturduğu için sevinçliyim. Önümüzdeki iki hafta içerisinde 5 görüşme daha yapacağız. Ancak hala pilotlar ve Thomas Cook arasında önemli görüş ayrılıkları var. Görüşmelerin başarıya ulaşıp ulaşmayacağı konusunda tehminde bulunamıyoruz. Bu nedenle yeni grev tarihleri belirledik. Thomas Cook’u masaya oturmaya ve kabul edilebilir teklifler getirmeye zorlamaya çalışıyoruz.” dedi.

”GREVE GİTMEKTEN BAŞKA ÇARE KALMADI”
Düşen reel ücretler ve zorlaşan çalışma koşulları karşısında Thomas Cook Airlines’ın uzlaşmaz bir tutum içine girdiğini ve hayal kırıklığı yarattığını kaydeden BALPA, pilotların greve gitmeye mecbur kaldığını duyurmuş ve Şirketin pilotlara onların kabul edebileceği bir teklif sunması gerektiği belirtilen BALPA açıklamasında, ”Greve gitmek pilotların kolaylıkla aldığı bir karar değil. BALPA üyesi pilotlar 1974’ten beri greve gitmiyor. Ama Thomas Cook Airlines tarafından masaya konmuş dikkate alınabilir bir teklif yok. Pilotlar için greve gitmekten başka yol kalmadı.”  ifade edilmişti.
Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR