Moskova’dan havalanan Rus uçağı içindeki 189 Rus yolcusuyla birlikte Antalya Havalimanı’na iniş yaptı. 8 ay sonra gelen ilk kafile için çiçeklerle karşılama yapıldı.

Akay Travel bünyesindeki Fit Holidays, ilk Rus uçağı için özel bir karşılama organizasyonu hazırladı. Akay Travel yönetim kurulu üyesi Mine Okudur, ilk Rus konukları inişte müzik ekibi eşliğinde karşılayıp çiçek verdi. Okudur, Biblio Globus’un Aerofot’ın charter kolu olan Rossiya Airlines ile sezon sonuna kadar anlaştığını belirtti.
Biblio Globus’un şimdilik Moskova’dan haftada 3 seferle operasyonuna başladığını belirten Okudur, ağustos ayı itibarıyla St. Petersburg ve diğer bölgelerden eklenecek uçuşlarla haftalık 5 bin kişiye ulaşan bir operasyona ulaşılacağını söyledi.

 

1 MİLYON RUS YOLCU BEKLENİYOR
Bu yılsonuna kadar 1 milyon civarı Rus yolcu planlandığını da belirten Mine Okudur, şunları söyledi:
“Geçen yılki rakamları bulmanın imkanı yok. Fakat olumlu gelişme adımlarının bu dönemde atılması gelecek sene kapasitesinin artması açısından da iyi oldu. Şu anda gelen turistlerin bir kısmı daha önceden başka destinasyonlara yaptıkları için rezervasyonlarını değiştiremeyenler var. Ya da henüz tedirgin olanlar var ve gelmeye yeni cesaret edecek kişiler var. Ama konuştuklarımızın hepsi çok memnun. ‘Biz zaten bunu bekliyorduk, Türkiye’yi çok seviyoruz, geldiğimiz için çok mutluyuz’ dediler. Artarak gelişlerin devamını bekliyoruz. Rezervasyon iptalleri içinse açıkçası şu an biraz kararsızlar. Ama gelenler rahat ve mutlu döndükçe artarak rezervasyon değişikleri de olabilecek. Ağustos ayında ek konulacak seferlerle de sayılar haftada 5-6 bini bulacak.”(antalyaajans.net)
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.