lginç olay geçtiğimiz cumartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşandı. Los Angeles – Minneapolis seferini gerçekleştiren uçakta bulunanlar, bir yolcunun iniş sırasında kabin kapısını açmaya çalışması nedeniyle büyük tehlike atlattı. Olayı engelleyen mürettebat, yolcular tarafından alkışlandı.

“UÇAK PERSONELİ MUHTEŞEM BİR İŞ GERÇEKLEŞTİRDİ”

CBS Minnesota’ya konuşan Richard Munassi isimli yolcu American Airlines personelinin muhteşem bir iş gerçekleştirdiğini, özellikle de pilotun herkesin sakin kalmasını sağlayarak büyük bir panik yaşanmasını engellediğini belirtti.

Görgü tanıklarına göre olay, uçağın Minneapolis – St. Paul Uluslararası Havalimanı’na inişi esnasında, pilotun iniş anonsundan hemen sonra gerçekleşti.

UÇAKTA TANSİYON YÜKSELDİ

Munassi ifadesinin devamında ise uçakta bağrışmaların ve çığlıkların olduğunu, hatta yolculardan iki tanesinin yumruklaştığını söyledi. Bir diğer görgü tanığı Salman Elmi ise önce yolcuların genç adamı engellemeye çalıştıklarını ve ardından uçak personelinin geldiğini söyledi. “Çılgınca bir şeydi” diyen Elmi, yolculardan bir tanesinin de genç adamı dövmeye kalktığını söyledi.

American Airlines şirketinden bir yetkili de olayı FBI’ya bildirdi. Havalimanı yetkililerinden ise olayla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.(haberler )

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.