Türkiye’nin ilk kadın iş jeti pilotu Lisa Şener (44), 12 Ağustos 2012’de uçak kazası sonucu hayata gözlerini kapadı. Sinemadan turizme kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketleri olan Lisa Şener’ın oğlu 11 yaşındaki Sascha’ya yüklü miktarda miras kaldı.

Şener’in vefatından 4 yıl sonra eski eşi Serdar Şener’e dikkat çekici bir dava açıldı. Davayı açan kişi, Lisa Şener’in ablası Sema Karahan’dı. Serdar Şener, ölen kardeşinden oğluna kalan malları üzerine geçirmekle suçlandı. Dava dosyasında ilginç ayrıntılar yer aldı. “Çocuk mallarının korunması” talebi ile açılan davada, ölen annesinden Sascha’ya kalan mallar için tedbir talep edildi. Baba Serdar Şener’in de oğluna miras kalan malları kullanıp sattığı önü sürüldü.

Mahkeme ise dosyayı kapadı. Temyiz incelemesini yapan Yargıtay, mahkeme kararını bozdu. Daire, gerekçeli kararında, “Babanın çocuk malları hakkında gerekli özeni gösterip göstermediği tespit edilmeli. Eksik inceleme ve araştırma ile hüküm kurulması doğru olmamıştır” denildi. Dairenin 14 Nisan 2016 tarihli kararı ilgili mahkemeye gönderildi. Dava dosyasını yeniden ele alan mahkeme, geçtiğimiz 3 Mayıs’ta dosya için kapatma kararı verdi.(Takvim)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.