Savunma Sanayi Müsteşarlığı desteğiyle, Erciyes teknopark ve Erciyes teknoloji transfer ofisi tarafından Aeroex 2016 uluslar arası havacılık ve uzay teknolojileri AR-GE proje organizasyonu başladı.

Konuyla ilgili bilgi veren Erciyes teknopark A.Ş Yönetim Kurulu Başkan vekili Prof.Dr. Mahmut Doğan; “Girişimciliği ateşleyici ve destekleyici projelerle Kayseri´deki geleneksel sanayi anlayışının, teknoloji tabanlı sanayiye dönüşümü için çalışan Erciyes Teknopark yürüttüğü projelerle 2023 yılı vizyonunu baz alarak ilerlemektedir.” diyerek şöyle konuştu.

“Aeroex 2016 uluslararası havacılık ve uzay teknolojileri AR-GE proje etkinliğiyle hem bölgedeki yatırımcı ve sanayicinin gündemine havacılık sektörünü yerleştirmeyi hem de ulusal ve uluslar arası boyuttaki firmalara Kayseri ve bölgesindeki potansiyeli tanıtabilmeyi amaçladık.” dedi.

Organizasyon kapsamında uluslararası katılımlı bir Ar-Ge proje pazarı, Horizon 2020 projeleri ortak bulma (match making) etkinliği, Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında uluslararası firmalar arasında ikili görüşmeler (Brokerage Event) ve ilgili alanda uluslararası düzeyde ilgi çekecek paneller düzenlenecektir. Organizasyon için Bremen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Azerbaycan Milli İlimler Akademisi ile Erciyes Üniversitesi arasında işbirliği sözleşmesi imzalanmış durumdadır. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden Havacılık ve Uzay alanında faaliyet gösteren firma ve üniversitelerin katılımı amacıyla çalışmalar yapılmıştır.

aeroex_afis

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.